Zespół Teatru Dramatycznego MDK w Kole długo poszukiwał tekstu komedii
w bibliotekach, ale zadanie się powiodło. Reżyserka dokonała skrótów zgodnie z potrzebami współczesnego odbiorcy, przyzwyczajonego do wartkiej akcji (przedstawienie zagrane zgodnie z oryginałem trwałoby aż 4 godziny!). Stroje przygotowano specjalnie do tego spektaklu. Wykorzystano różne pomysły, by móc sprostać wymogowi wielokrotnej zmiany miejsca wydarzeń. Aktorzy (zespół złożony z 14 osób) z pasją zajął się inscenizacją tekstu, który dla społeczności Koła był z pewnością wyjątkowy. Na plakatach reklamujących sztukę pojawiła się współczesna obsada oraz nazwiska aktorów odgrywających role 100 lat temu.
Premiera spektaklu odbyła się w 10 listopada 2017r. jako jedno z wydarzeń zorganizowanych z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dla społeczności Koła była to z pewnością bardzo cenna inicjatywa, dlatego też przedstawienie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Przy okazji kolejnych spektakli widownia zapełniała się do ostatniego miejsca.
W niedzielne grudniowe popołudnie krośniewiczanie również mile spędzili czas, mimo że nie podchodzili tak emocjonalnie do tego wydarzenia jak mieszkańcy Koła.
Dla grupy aktorów Teatru Nie- Za- Wielkiego, ale też dla pozostałych uczestników wycieczki obejrzenie spektaklu w wykonaniu innej grupy amatorskiej było cennym doświadczeniem. Kolski obiekt jest wyremontowany i w pełni dostosowany do pełnienia funkcji teatralnych, toteż zapewnia bardzo dobre warunki sceniczne.