Koncert rozpoczął się o godz. 12.00. Na widowni zasiedli przedstawiciele władz samorządowych i społeczność sąsiedniej gminy. Zabrzmiały m.in. takie utwory jak Wojenko, wojenko, Piechota, Marsz Pierwszej Brygady, Modlitwa obozowa, Taki kraj, Żeby Polska była Polską.Zapisano w nich nie tylko historię, ale również uczucia i oczekiwania Polaków w różnych momentach dziejów naszego narodu.
Na deskach kłodawskiej sceny, oprócz chóru, wystąpiły również dziewczęta z dziecięcej grupy wokalnej działającej w OSPie pod kierunkiem Aleksandry Kołodziejskiej. Debiut sceniczny najmłodszych wokalistek przed obcą publicznością i w bardzo podniosłej atmosferze należy uznać za udany i z pewnością będzie dla nich źródłem motywacji do dalszej pracy. Krośniewicka grupa zaprezentowała się jako zespół wielopokoleniowy.
Święto Niepodległości to dobra okazja, by poprzez słuchanie i śpiewanie pieśni przypomnieć czas, który sprawił, że powstawały takie właśnie utwory – jedne radosne, inne pełne bólu, jeszcze inne ze znakiem zapytania o cel pewnych działań. Pieśni mogą i powinny jednoczyć Polaków. Poczucie wspólnoty było wyraźnie odczuwalne w czasie koncertu, bowiem widownia (również wielopokoleniowa) nie tylko przysłuchiwała się utworom wykonywanym przez chór i solistów, ale też włączała się do śpiewu.
ZDJECIA |