UK Bookmakers

Kolory Polski

0001 2 copy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 http://filharmonia.lodz.pl/pl/wszystkie-koncerty

 

DANCE OF FIRE

 

Dance of Fire Quartet,

czyli taniec i ogień...


koncert w Krośniewicach

już 29 lipca

 

W ostatnią niedzielę lipca o godz. 19. 00 w kościele parafialnym odbędzie się koncert w ramach Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej ,,Kolory Polski”. Tym razem gościć będziemy kwartet Dance of Fire. Zespół wystąpi w składzie: Grzegorz Tobis – klarnety/ instrumenty perkusyjne, Waldemar Żarów – klarnet/ tilinca, Piotr Wybraniec – klarnet, Tomasz Żymła – klarnet basowy/ flet irlandzki.
Dance of Fire to pierwszy w Polsce kwartet klarnetowy specjalizujący się w muzyce folkowej. Źródłem inspiracji jest dla artystów muzyka bałkańska, klezmerska i rodzima. Grają kompozycje własne, a także melodie tradycyjne, wyłącznie w swoich aranżacjach. Do dźwięku klarnetów dodają perkusję i etniczne instrumenty dęte. Wszystko to razem tworzy unikalne brzmienie Dance of Fire – ognistą mieszankę klasycznej techniki i słowiańskiej energii.
Czterej członkowie zespołu ukończyli Akademię Muzyczną w Katowicach i na co dzień grają w najlepszych polskich orkiestrach symfonicznych i operowych. Początek ich współpracy datuje się na rok 2014; wtedy to postanowili wspólnie realizować swoją pasję, którą jest muzyka tradycyjna. Zaczęli poszukiwać nowych barw i środków ekspresji. Brzmienie, które udało im się stworzyć, niejednokrotnie doceniła międzynarodowa publiczność, między innymi na koncertach podczas Europejskich Kongresów Klarnetowych w Katowicach i Gandawie, stolicy Flandrii. Artyści są laureatami 20. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Żydowskiej w Amsterdamie.
Koncerty Dance of Fire to mieszanka bałkańskiej energii, polskiej spontaniczności i liryzmu oraz klezmerskiej wirtuozerii. Tematy muzyki tradycyjnej często prowokują do improwizacji, tak więc każde wykonanie utworu jest niepowtarzalne. Szczerość przekazu i bezpośredniość drzemiąca w muzyce ludowej sprawia, że trafia ona prosto do serc publiczności. Podczas koncertu w Krośniewicach zabrzmi muzyka bałkańska, żydowska i polska.

Kilku nagrań w wykonaniu Dance of Fire można posłuchać na kanale YouTube.

,,Kolory Polski” – niedziela, 29 lipca, godz. 19.00, kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krośniewicach.

Trzeba to usłyszeć!

 

Po koncercie, na skwarze miejskim, odbędzie się pokaz teatru ognia ENIGMA.

Trzeba to zobaczyć!

dsc0337

Wycieczka do Warszawy dla dorosłych i dla młodzieży

wyjazd do muzeum plakat 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GCKSiR w Krośniewicach organizuje wycieczkę do Warszawy w dniu 5 sierpnia 2018 r. (niedziela). W programie przewidziano zwiedzanie Łazienek Królewskich (w tym Pałacu na Wyspie), Starówki oraz wizytę w Zamku Królewskim – zwiedzanie wystawy czasowej pt. Marcello Bacciarelli. Najpiękniejsze portrety. Głównym punktem wycieczki jest zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego (1 sierpnia br. przypada 74. rocznica wybuchu tegoż powstania). Koszt wycieczki to kwota 80 zł (w tym: koszt przejazdu, bilety wstępu do Łazienek i opłata za przewodnika, opłata za przewodnika w Muzeum Powstania Warszawskiego). Za bilet wstępu na wystawę czasową w Zamku Królewskim uczestnicy płacą sami – bilet normalny 15 zł, ulgowy 12 zł (emeryci, renciści, nauczyciele). Planowany wyjazd – godz. 7.00, powrót ok. godz. 22.00. Zapisy prowadzone są w Ośrodku Kultury OSPa (ul. Targowa 15), tel. 24 25 23 792. Ilość miejsc ograniczona.

Wystawa czasowa - Marcello Bacciarelli. Najpiękniejsze obrazy

W tym roku przypada 200. rocznica śmierci Marcello Bacciarellego – nadwornego malarza króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Artysta był spokrewniony z rodem Dunin-Borkowskich. Ponadto jeden z obrazów mistrza znajdujący się na wystawie został wypożyczony z Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach, stąd też w planie wycieczki znalazło się to wydarzenie kulturalne.

Zaproszenie na urodziny gen. W. Andersa

55eb9e45c51e0 osize250x400q71h06c5cf

Z okazji Dnia Patrona Osiedla nr 3 im. gen. W. Andersa Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach oraz Wiesława Stefaniak przewodnicząca Zarządu Osiedla serdecznie zapraszają mieszkańców na obchody tego wydarzenia. W tym roku mija 126. rocznica urodzin generała dywizji, naczelnego wodza Polskich Sił Zbrojnych w latach 1944–1945 i 1946–1954 i wybitnego dowódcy 2. Korpusu Polskiego, uczestnika kampanii włoskiej i bitwy pod Monte Cassino. Spotkanie integracyjno-patriotyczne odbędzie się przed „Andersówką” w dniu 11 sierpnia 2018 r.(sobota) od godz. 15.00. (W razie niepogody w Świetlicy Osiedlowej im. gen. W. Andersa). 
W programie prelekcja dotycząca patrona, zabawy integracyjne, poczęstunek – wspólne grillowanie. Zapisy w ,,Andersówce”.

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here