UK Bookmakers

"Był taki dzień…" Rekonstrukcja historyczna w Krośniewicach

W ostatnią niedzielę mieszkańcy Krośniewic mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu, które przeniosło ich do świata sprzed wieku. 14 października 2018 r. miała miejsce rekonstrukcja historyczna: „Był taki dzień…”, prezentująca wyzwolenie miasta z rąk Niemców. Sceny, będące wiernym odwzorowaniem zdarzeń rozgrywających się 10 i 11 listopada 1918r., poprzedzone zostały mszą świętą w Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krośniewicach, podczas której Proboszcz - Ks. dziekan Tomasz Jackowski - odmówił w języku łacińskim modlitwę oraz pobłogosławił wiernych. Rekonstrukcja, która powstała z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości, była wynikiem nawiązania współpracy Zespołu Szkół nr 1 w Krośniewicach, Muzeum im. Jerzego Dunin - Borkowskiego w Krośniewicach, Grupy Rekonstrukcji Historycznych przy Muzeum Wału Pomorskiego w Wałczu oraz Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach.

Łódzkie pełne kultury- II edycja Realizacja projektu w Krośniewicach

Spotkanie pierwsze: warsztaty wokalno- aktorskie

W poniedziałek, 24 września odbyły się warsztaty w ramach II edycji projektu pn. Łódzkie pełne kultury realizowanego przez GCKSiR wspólnie z Łódzkim Domem Kultury. Zajęcia odbyły się w Muzeum im. Jerzego Dunin Borkowskiego, a uczestniczyła w nich najpierw grupa trzydzieściorga dzieci, a potem dorośli – nauczyciele i instruktorzy zajęć artystycznych.

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here