UK Bookmakers

Parada z uśmiechem

Justyna Szadkowska.

 DSC0079Podczas tegorocznych Dni Krośniewic odbyła się III Parada z Uśmiechem. Zmienna pogoda – raz deszczowa, raz słoneczna, a czasem wręcz ponura – nie zachęcała do wyjścia z domu, jednak nie przeszkodziło to zwolennikom wydarzenia w dobrej zabawie. Jedynej w roku okazji do przejęcia władzy w mieście dzieci nie mogły sobie odmówić.

O godzinie 14.15 na skwerze miejskim zaczęły gromadzić się dzieci wraz z rodzinami. Zdecydowanie największą atrakcją Parady jest przemarsz ulicami miasta w niecodziennym stroju, stąd też w sobotnie popołudnie w Krośniewicach można było zobaczyć tęczowe jednorożce, księżniczki, małych strażaków, przeróżne zwierzęta czy dobrze wszystkim znanego Kubusia Puchatka z Tygryskiem i Kłapouchym. Animacje rozpoczęły się jeszcze zanim wyruszył korowód. Muzyka płynęła z głośnika, bańki mydlane były dosłownie wszędzie, a dzieci miały mnóstwo radości, bawiąc się wspólnie z animatorem – Panem Gwizdkiem, wolontariuszami i pracownikami GCKSiR. Skwer mienił się kolorami kostiumów, balonów i serpentyn w sprayu.

Po szalonej zabawie korowód ustawił się za transparentem z napisem Dziś rządzą dzieci. Oprócz najmłodszych mieszkańców gminy w przemarszu brali udział ich rodzice, inni członkowie rodzin, a także władze miasta – burmistrz Katarzyna Erdman oraz zastępca burmistrza – Krzysztof Urbański. Śmiało można przyznać, że to dzieci były gwiazdami wydarzenia – wszak to one miały na jeden dzień przejąć władzę w mieście. Kolorowi, głośni i radośni uczestnicy imprezy z parasolami w dłoniach wyruszyli ze skweru miejskiego, kierując się na tereny rekreacyjne przy ulicy Kwiatowej. Na scenie delegacja złożona z uczestników zajęć teatralnych GCKSiR w osobach Igi Jańczy, Natalii Łuczak i Antoniny Pietrzykowskiej przypomniała o prawach przysługujących dzieciom. Następnie burmistrz Katarzyna Erdman oficjalnie przekazała najmłodszym mieszkańcom klucz do bram miasta. W wydarzeniu wzięli udział również goście – posłowie na Sejm RP Tadeusz Woźniak oraz Marek Matuszewski, którzy złożyli dzieciom życzenia z okazji ich święta. Kolejnym punktem programu było losowanie nagród, w którym wzięły udział wszystkie dzieci przebrane w kompletny kostium oraz młodzież licealna z poczuciem humoru i odrobiną szaleństwa w głowach (jest jeszcze taka młodzież!) – również w przebraniach. Główną nagrodą dla uczestników wydarzenia był rower ufundowany przez krośniewickie firmy Neopunkt i Leiber. Fundatorami pozostałych nagród były Fundacja Społeczno- Ekologiczna ,,Zielony Tor” w Krośniewicach oraz firma Hurt-Pap Kutno. Nagrody wręczyli włodarze Krośniewic i goście.

Tegoroczna Parada z Uśmiechem przeszła już do historii, najważniejsze jednak jest to, że nawet najbardziej ponura pogoda nie jest w stanie zmącić radości dzieci. Już dziś zamawiamy słońce na przyszłoroczną paradę!

Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach serdecznie dziękuje:

  • Gospodarzom miasta – Państwu Katarzynie Erdman i Krzysztofowi Urbańskiemu za symboliczne przekazanie dzieciom władzy,

  • Gościom – Panom Tadeuszowi Woźniakowi i Markowi Matuszewskiemu za obecność i miłe słowa w tak ważnym momencie,

  • Panom Policjantom – za pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom Parady z uśmiechem,

  • Panu Gwizdkowi – za animacje na skwerze,

  • Wolontariuszom – za udział w paradzie w przebraniu i dziecięcą radość w zabawie,

  • wszystkim przebranym Dzieciom i ich Rodzinom – za przemarsz w korowodzie, pogodę ducha wbrew pogodzie i uśmiech nie ugaszony przez deszcz,

  • Firmom NeoPunk i Leiber za ufundowanie głównej nagrody dla uczestników parady,

  • Fundacji ,,Zielony Tor” oraz firmie Hurt-Pap za przekazanie funduszy lub darów rzeczowych – nagród dla wszystkich przebranych dzieci i młodzieży w kostiumach.

zdgoogle 96dp  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here