UK Bookmakers

Piosenki Mistrza Jeremiego – konkurs w KDK

Administrator.

17. Festiwal Jeremiego Przybory Stacja Kutno zakończył się koncertem galowym w minioną niedzielę, 21 listopada. W sobotę krośniewiczanie zasiedli na widowni Kutnowskiego Domu Kultury i wysłuchali prezentacji dziesiątki finalistów konkursu. Zdania jak zwykle były podzielone, bowiem jedni wyżej cenią walory muzyczne wykonywanych utworów, inni preferują aktorskie podejście (jest to konkurs na interpretację, więc można stawiać na jedno i drugie). Przyjemność płynąca z wysłuchania piosenek autorstwa Jeremiego Przybory jest ogromna dla zwolenników obu opcji, gdyż – jak wiadomo – Przybora był mistrzem w swoim fachu. Podkreślali to uczestnicy w rozmowach po koncercie.

Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 42 uczestników, z czego do finału zakwalifikowano 10 podmiotów wykonawczych. Byli to soliści, duety i zespoły. 

Pewnym novum (dotąd rzadkość) były podkłady mechaniczne wykorzystane przez wokalistów. Być może w związku z sytuacją epidemiczną w kraju dopuszczono regulaminem taki sposób prezentacji, trzeba jednak przyznać, że występu z towarzyszeniem muzyki wykonywanej na żywo, z wykorzystaniem fortepianu, gitary czy akordeonu, nic nie zastąpi. 

Prezentacje uczestników oceniało jury w składzie:
Magdalena Ptaszyńska – wokalistka, muzyk i pedagog śpiewu,
Paweł Sztompke – dziennikarz muzyczny Polskiego Radia,
Bogdan Hołownia – muzyk, kompozytor,
Darek Sikorski – aktor i reżyser, sekretarz jury.

Jurorom najbardziej przypadły do gustu piosenki w wykonaniu Aleksandry Boguckiej z Warszawy (Jak zatrzymać chwilę tę i Bądź mi tatą). Drugą nagrodę przyznano duetowi JPG z Piotrkowa Trybunalskiego (Średnie miasta i SOS), a trzecie miejsce zajęła grupa Klub Szyderców Bis z Poznania (Jam Król Kreon wspaniały i Uśmiechnij się, Polaku!). Przyznano również dodatkowe nagrody i wyróżnienia – całość werdyktu jury jest dostępna na stronie festiwalu pod linkiem www.stacjakutno.art.pl

Krośniewiczanie to wierna festiwalowa widownia od wielu lat. Co roku czterdziestoosobowa grupa uczestniczy wyjeździe do Kutnowskiego Domu Kultury, by wysłuchać interpretacji piosenek Jeremiego Przybory oraz korzysta z oferty koncertów w ramach festiwalu ( koncert Piotra Zubka Moja wycinanka). Ubiegłoroczna impreza miała wyłącznie internetową formę, w tym roku pandemia zdaje się odciskać swoje piętno na programie imprezy, chwała jednak organizatorom, którzy w niepewnych warunkach zdecydowali się zrealizować 17. edycję Stacji Kutno.

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here