UK Bookmakers

Nowe instrumenty muzyczne dla Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach

Administrator.

IMG 7714Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach wzbogaciło się o nowe instrumenty muzyczne. Będą one służyły prowadzeniu edukacji kulturalnej i animacji kultury. Zakupiono pianino cyfrowe oraz tubę, puzon tenorowy, saksofon tenorowy i puzon dziecięcy. Wybrano instrumenty dobrej klasy, więc z pewnością będą długo służyły muzykom. Pianino ma piękną barwę i będzie wykorzystywane jako instrument koncertowy (warunki lokalowe nie pozwalają na wyposażenie instytucji w fortepian). Koszt realizacji zadania to 68.490 zł. 

Zakup zrealizowano głównie ze środków pozyskanych od Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a pochodzą one z Funduszu Promocji Kultury. Instytucja złożyła wniosek w konkursie Infrastruktura domów kultury zorganizowanym przez MKDNiS. Otrzymana dotacja oraz środki własne przekazane przez organizatora, czyli Gminę Krośniewice umożliwiły zakupienie bardzo potrzebnego wyposażenia. 

GCKSiR w Krośniewicach to instytucja, której działalność jest nakierowana na pracę animacyjną w środowisku i edukację kulturalną. Zespoły wokalne, soliści, ognisko muzyczne i orkiestra dęta będą mogły przygotowywać programy artystyczne, korzystając z zakupionego instrumentarium. Wpłynie to na uatrakcyjnienie oferty koncertowej GCKSiR. Na pewno jeszcze piękniej zabrzmią chór A’cappella i Młodzi Duchem, koncerty uczniów ogniska muzycznego zyskają nową jakość, a Orkiestra Dęta z Krośniewic będzie mogła się rozwijać. Zwiększy się również potencjał animacyjny instytucji, która bardzo aktywnie angażuje lokalną społeczność do działań scenicznych – kulturę w Krośniewicach tworzą mieszkańcy. Pianino posłuży również zawodowym muzykom zapraszanym z koncertami do GCKSiR. Instrument zadebiutował już na scenie i zyskał wysoką ocenę publiczności. Niebawem pojawią się kolejne możliwości, by posłuchać, jak pięknie można muzykować, wykorzystując nowo zakupione instrumenty.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

logo gcksir przez Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.svg
zdgoogle 96dp zdjęcia

 

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here