UK Bookmakers

22. Kolory Polski w Krośniewicach

Justyna Szadkowska.

kwintet WIND 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wkrótce rozpoczną się koncerty w ramach 22. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej Kolory Polski. Inauguracja nastąpi 24 lipca 2021r. w Skierniewicach, a finał zaplanowano na 29 sierpnia w Łodzi. Koncert w naszym mieście odbędzie się w sobotę, 7 sierpnia o godz. 19.00 w kościele parafialnym. Bywalcy koncertów i wielbiciele festiwalu dostrzegą zapewne, że tegoroczna trasa, podobnie jak ubiegłoroczna, jest krótsza niż zwykle. Tym bardziej miło nam, że nasze miasto znalazło się w nielicznym gronie miejscowości, w których tego lata zagości muzyka. Poza wspomnianymi wyżej koncertami będą to Gidle (24 lipca), Skierniewice (25 lipca), Lutomiersk (31 lipca), Zgierz (1 sierpnia), Piotrków Trybunalski (8 sierpnia), Charłupia Mała (15 sierpnia), Zelów (21 sierpnia), Wieluń (22 sierpnia). W większości koncertów wezmą udział łódzcy filharmonicy, którzy specjalnie na tę okoliczność przygotowują nowe propozycje repertuarowe. Zaprezentują się głównie w składach kameralnych.

W Krośniewicach wystąpi Kwintet Dęty Filharmonii Łódzkiej WIND 5 w składzie: Ewelina Zawiślak – flet, Agata Piotrowska-Bartoszek – obój, Roman Pryliński – klarnet, Krzysztof Kamiński – fagot, Zbigniew Monkiewicz – waltornia.

Zespół wykona następujący program:
G. Bacewicz – Kwintet na instrumenty dęte
E. Suchoń – Cztery obrazy ze Słowacji
J. Haydn – Divertimento
F. Farkas – Early Hungurian Dance (stylizowane średniowiecznymi melodiami)
A. Brych – Sto lat temu...

Koncert poprowadzi Elżbieta Stępnik.

Zapraszamy do wysłuchania krośniewickiego koncertu, ale zachęcamy także, by wybrać się do Zgierza, Łowicza, Skierniewic czy Lutomierska (to miasta położone najbliżej). Każdego roku koncerty odbywają się w różnych miejscach – w plenerze, w kościołach, na terenie obiektów zabytkowych. Na pewno warto skorzystać po długim okresie braku możliwości uczestnictwa w koncertach na żywo. Udział dla publiczności jest nieodpłatny.

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here