UK Bookmakers

Występ chóru A’cappella w kościele parafialnym

Justyna Szadkowska.

W minioną niedzielę, 27 czerwca 2021r. o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Krośniewicach wystąpił chór A’cappella, zapewniając oprawę muzyczną liturgii. Była to ostatnia Msza św. odprawiona tutaj przez ks. Łukasza Bladosa, który przez trzy lata pełnił obowiązki wikariusza.

 

Liturgia miała uroczystą oprawę wokalną. Chór wybrał ze swojego repertuaru piękne utwory, jak Schowaj mnie, Totus Tuus czy Powietrzem moim jest. Msza miała wyjątkowy charakter z powodu pożegnania ks. Łukasza z parafią, ale też dlatego, iż tradycyjnie wręczono odznaki Superprymus uczniom, którzy w zakończonym w piątek roku szkolnym osiągnęli średnią ocen 5,0 i wyższą. Parafia po raz czwarty uhonorowała najzdolniejszych i najpracowitszych młodych ludzi odznaczeniami, a obecni w świątyni nagrodzili ich brawami.

W końcowej części Mszy św. odbyło się pożegnanie ks. Łukasza. Wikariusz zyskał uznanie i sympatię parafian dzięki swojemu zaangażowaniu w pracę z młodzieżą, energii i poczuciu humoru. Księdza najpierw pożegnał proboszcz Tomasz Jackowski, a następnie burmistrz Katarzyna Erdman, delegacja radnych Rady Miejskiej w osobach przewodniczącego Sławomira Kępistego i radnej Jadwigi Piotrowskiej, grupy parafialne, służba liturgiczna i mieszkańcy, którzy odczuwali potrzebę podziękowania za trzyletnią pracę. GCKSiR również wyraziło wdzięczność za obecność księdza w czasie wydarzeń patriotycznych, kulturalnych i edukacyjnych, a także doceniło jego zaangażowanie w sport (godzinę później wikariusz wraz z ministrantami wyjechał do Rzeszowa na XVI Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza). Szkoda, że ks. Łukasz nie mógł dłużej pozostać w Krośniewicach – żałują parafianie, wikariusz również nie krył wzruszenia. Sam stwierdził, że wrósł już w tutejszą społeczność, a ponadto pierwsza parafia jest jak pierwsza miłość…

Z kronikarskiego obowiązku należy wspomnieć, że po długim czasie ograniczeń pandemicznych uczestnicy niedzielnych Mszy mogli ostatnio odczuć powiew normalności, gdyż zwiększono liczbę wiernych mogących brać udział w nabożeństwach wewnątrz świątyni (75% dostępnych miejsc), a po odmrożeniu działalności kulturalnej zespoły GCKSiR już po raz trzeci w tym miesiącu wzbogaciły muzyką i śpiewem oprawę Mszy św. (dwa występy chóru A’cappella i koncert Orkiestry Dętej z Krośniewic). Pełnię radości z powodu poprawy sytuacji przyćmiewają wizje czwartej fali epidemii, która może nadejść jesienią. Na razie przed nami lato.

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here