UK Bookmakers

Konkurs na najpiękniejszego bałwana

Justyna Szadkowska.

Konkurs na bałwanaTegoroczne ferie upłynęły w prawdziwie zimowej aurze. Śnieżnobiałe krajobrazy dały nam szansę nacieszyć się urokami tej magicznej pory roku i poszaleć na śniegu. Aby połączyć aktywność z kreatywnością, 14 stycznia 2021r. ogłosiliśmy facebookowy konkurs na najpiękniejszego bałwana.

Otrzymaliśmy 13 zdjęć bałwanków, ale jaka różnorodność tej niewielkiej populacji! Są bałwanki dziewczyny i bałwanki chłopaki. Są takie, które stawiają na urodę i takie, które z urody są nienachalne, ale mają wiele innych atutów. Są bałwanki pełne energii i bałwanki stateczne, emanujące spokojem. Doceniamy wszystkie! Podkreślamy jednak, że piękno jest kategorią nieoczywistą i pojmowaną bardzo subiektywnie, dlatego do oczu i serc komisji konkursowej przemawiały różne atuty. Naszą ocenę kandydatek i kandydatów na miss i mistera bałwaniego rodu (płeć nie jest tu kluczowa) przedstawiamy poniżej.

Renata Błaszczyk

 

 

 

1. miejsce – dla Kotki Ślicznotki – za piękne rysy, nieskazitelnie gładką i nienagannie białą cerę oraz gustowne dodatki dobrane kolorystycznie – klasyczna elegancja.

 

 

 

 

 

 

Ewelina Marciniak

 

 

2. miejsce ex aequo – dla Elegantki ze Śródmieścia – za figurę dla bałwaniego gatunku idealną, równą, ale są wcięcia i są wypukłości. Podobno kwiatek do kożucha nie pasuje, ale do futra jak widać tak! Do tego rumieńce u bałwanki… Można?

 

 

 

 

Zuzia Pilatowicz 2

 

2. miejsce ex aequo – dla bałwanka  Jakiego Mnie Ulepiłeś, Takiego Mnie Masz – absolutnie naturalnego, bez sztucznych elementów, a piękno duszy jego emanuje poprzez twarz (cudną!) i oczy zapowiadające bogate życie wewnętrzne. Pamiętacie Shreka? Wszystkie dziewczyny go kochały. Tutaj jest tak samo – pokochaliśmy!

 

 

 

 

Antosia Pietrzykowska

 

3. miejsce ex aequo – dla Bałwanka Pełnego Życia, a w życiu jest piękno przecież… Może na pierwszy rzut oka nie wygląda na modela, ale widać, że to nie jest zwykły zimny bałwan, tylko… gorący temperament. Co prawda nie posiada żadnych elementów ubrania, ale z postawy ciała i jedynego niebieskiego guzika (który nie może być przypadkowy) wnioskujmy, że to kandydat do policji (niechybnie do ,,drogówki”). Prosimy zwrócić uwagę na mięśnie (zwłaszcza klatki piersiowej) i na intrygujące piegi, które są atutem, jak u niektórych aktorów – panowie myślą, że brzydki, a paniom się podoba.

 

 

 

Ewa Włodarczyk

 

 

3. miejsce ex aequo – dla bałwanka Koszykarza z Pierwszej Ligi (dla mniej spostrzegawczych: kosz też jest!), który wyrasta ponad przeciętność, a dodatkowo, gdy spojrzeć w jego oczy… Zazdrościmy takich rzęs!

 

 

 

 

Przyznaliśmy również 8 wyróżnień:

Agnieszka Rękawiecka

 

dla bałwanka Do Boju, Polacy, który manifestuje pasję, a i o maseczce w czasie epidemii nie zapomniał;

 

 

 

 

 

 

Nikola Nowak

  • dla bałwanka Heavymetalu Fan Dozgonny, bo przypomina pewnego słynnego wokalistę w fazie spokoju pokoncertowego, a mimo to widać, że ma charakter;

 

 

 

 

 

Michał Koczaski

 

dla bałwanka Jest we Mnie Radość i Nadzieja, o czym świadczy jego uśmiech i zielony szalik;

 

 

 

 

 


Jaś i Hania Gołąb 

 

 

dla bałwanka Wiem, ale Nie Powiem – za stateczność i konsekwentną postawę (stopniał, a nie powiedział!);

 

 

 

 

Marzena Zagajewska

 

dla Bałwanka z Zagubionym Uśmiechem (uśmiech zagubiony, ale oczy ma gorące!);

 

 

 

 

 

 

Agnieszka Wojtera

 

 

dla bałwanka Kocham Klasykę – za konsekwentne podejście do tradycji – ma oczy, nos, szalik, nakrycie głowy, guziki, rózgę i jest ze śniegu, a wszystko to stanowi o istocie bałwana;

 

 

 

 

Karolina Półcienniczak

 

 

dla bałwanka Jestem Twoim Przyjacielem – za obietnicę, że pozostanie na miejscu i można na niego liczyć aż do odwilży;

 

 

 

 

 

 

Michał Lebiedowicz

 

 

dla Mistrza Patelni – za charakter i umiejętne ożywienie wizerunku poprzez kolor (skoro w kuchni akurat nie ma nic do roboty).

 

 

 

 

 

Uczestników konkursu zapraszamy po odbiór nagród do Ośrodka Kultury OSPa (ul. Targowa 15).

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i twórczą zabawę!

Jednocześnie zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku (https://www.facebook.com/gcksirkrosniewice), gdzie zamieszczamy bieżące informacje o przygotowywanych wydarzeniach.

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here