UK Bookmakers

MSZA ŚW. W INTENCJI GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA I JEGO ŻOŁNIERZY

Justyna Szadkowska.

Msza św. w intencji gen. Władysława Andersa i jego żołnierzy odbyła się 11 września 2020r. o godz. 12.00 w Kościele Parafialnym
pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krośniewicach. Odprawili ją wspólnie ks. ppor. Arnold Zimnicki – kapelan 5. Tarnogórskiego Pułku Chemiczny im. gen. broni L. Berbeckiego i ks. dziekan Tomasz Jackowski.

Była to Msza niezwykle uroczysta, przy udziale pocztów sztandarowych. Wzięli w niej udział zaproszeni goście, m.in. córka Generała Anna Maria Anders oraz mieszkańcy. Czytania liturgiczne przygotowali pracownicy GCKSiR i krośniewickiej parafii, a oprawę muzyczną zapewnił chór A’cappella pod kierunkiem Aleksandry Kołodziejskiej. Jedną w pieśni wykonanych podczas liturgii była wzruszająca ,,Modlitwa obozowa” – utwór napisany przez kpt. Adama Kowalskiego w obozie dla żołnierzy internowanych w Rumunii po klęsce kampanii wrześniowej 1939r.

Kazanie wygłosił ks. Arnold Zimnicki. Była to piękna i głęboka analiza działań

żołnierskich Generała, z odniesieniem również do bardzo osobistych wątków życiowych, jak sprawa wiary, refleksji snutych w czasie pobytu w więzieniu sowieckim na Łubiance (opisanych w jego autobiograficznej książce ,,Bez ostatniego rozdziału”), konwersji z protestantyzmu na katolicyzm, relacji z żołnierzami.

Mszę zakończono wspólnym odśpiewaniem pieśni ,,Boże, coś Polskę”, po czym uczestnicy udali się na skwer miejski, gdzie przy pomniku gen. Władysława Andersa kontynuowano uroczystości rocznicowe.

Serdecznie dziękujemy Księżom

ppor. Arnoldowi Zimnickiemu

i dziekanowi Tomaszowi Jackowskiemu

za odprawienie Mszy św. oraz przewodniczenie modlitwie

w intencji gen. Władysława Andersa i jego żołnierzy,

za poświęcenie Dębu Pamięci,

za słowo o Generale ze zwróceniem uwagi na wartości,

którym służył do końca.

                                                                        GCKSiR w Krośniewicach

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here