UK Bookmakers

100. urodziny Jana Pawła II i Msza św. w intencji gen. Władysława Andersa oraz jego żołnierzy

Administrator.

 DSC008818 maja 1920r. urodził się Karol Wojtyła, który 58 lat później został papieżem. 

Wczoraj, 17 maja o godz. 10.30 w kościele parafialnym w Krośniewicach odbyła się uroczysta Msza św., której intencją było dziękczynienie za życie i pontyfikat świętego Jana Pawła II oraz modlitwa o spokój wieczny gen. Władysława Andersa i jego żołnierzy. W modlitwie uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych – burmistrz Katarzyna Erdman, przewodniczący Sławomir Kępisty, radni Rady Miejskiej. Obecność pocztu sztandarowego Gminy Krośniewice podkreślała wagę uroczystości.

Piękna dekoracja w świątyni, odczytany list biskupów przypominający o zasługach papieża Polaka dla naszego kraju i dla świata, dla obrony tradycyjnych wartości, muzyczna oprawa liturgii, do której włączyło się Gminne Centrum Kultury, delegując solistkę Alicję Zientalską, by zastąpiła wszystkie osoby i zespoły sercem obecne na uroczystości – wszystko to podkreślało niezwykłość dnia, który wyglądałby zupełnie inaczej gdyby nie prawo obowiązujące w okresie epidemii, regulujące zasady życia społecznego z uwzględnieniem bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków. Tak więc do świątyni przybyła reprezentacja mieszkańców i parafian, Alicja Zientalska w imieniu wszystkich miejscowych artystów chętnie udzielających się w kościele zaśpiewała piękną pieśń Panis Angelicus  i towarzyszyła organistce Justynie Welenc w wykonaniu pozostałych utworów (nie zabrakło Barki). 

Gdyby nie wciąż trwający stan epidemii, 17 maja po wieczornej Mszy mieszkańcy wysłuchaliby koncertu Artystycznego Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, który byłby kolejnym punktem obchodów rocznicy urodzin Generała. Bogaty byłby także program rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II. W obecnej sytuacji uroczystości są symboliczne, a uzupełnieniem braku niech będą programy telewizyjne.

W poniedziałek, 18 maja Biuro Programu ,,Niepodległa” zaprasza do obejrzenia wyjątkowego koncertu z okazji setnej rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II. Widowisko muzyczne przygotowane z udziałem znanych polskich artystów będzie można zobaczyć na stornie internetowej niepodlegla.gov.pl, kanale Youtube, w telewizji na antenie TVP1, a także wysłuchać w radiowej Jedynce. W koncercie wezmą udział m.in. Kamil Bednarek, Stanisława Celińska, Krzysztof Cugowski, Edyta Golec, Łukasz Golec, Paweł Golec, Sebastian Karpiel-Bułecka, Andrzej Lampert, Natalia Nykiel, Krystyna Prońko, Janusz Prusinowski i Roksana Węgiel. 

Koncert to nie jedyne wydarzenie przygotowane przez Biuro Programu ,,Niepodległa”. W koprodukcji z TVP powstaje film „Świat według Jana Pawła II”, a dziennik Rzeczpospolita przygotowuje podcast – rozmowę z ks. Mateuszem Hosają o pontyfikacie Jana Pawła II. Więcej informacji o wydarzeniach przygotowanych na setną rocznicę urodzin Jana Pawła II można znaleźć na stronie https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/santo-subito-prorok-naszych-czasow-juz-w-poniedzialek-wyjatkowy-koncert/

Krośniewiczanie także zrealizują przynajmniej część swoich planów, zarówno dotyczących rocznicy urodzin Jana Pawła II, jak i śmierci gen. Andersa, gdy zagrożenie ustanie.

google round logo zdjęcia 
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here