UK Bookmakers

JUBILEUSZ ZESPOŁU OKTAWA Z UDZIAŁEM SEKCJI GCKSiR

Administrator.

IMG 20200307 190805W minioną sobotę, 7 marca 2020r. w Świetlicy Środowiskowej w Ostrowach Cukrowni obchodzono jubileusz 10. rocznicy powstania zespołu Oktawa. Artystyczny wieczór był niezwykle miły dla jubilatek i dla gości. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych i mieszkańcy gminy Nowe Ostrowy oraz przyjaciele zespołu. Do tego grona zaliczeni zostali również m.in. Młodzi Duchem, Krośniewiacy i Dąbrowickie Nutki. 

Jubilatki zabrały publiczność w podróż przez dekadę swojej działalności, prezentując nagrania i fotografie z występów, wspominając wokalistki należące do składu oraz kierując podziękowania do osób i podmiotów, które wspierały działalność grupy w tym czasie. Wykonały także dziesięć utworów ze swojego repertuaru, prezentując umiejętności wokalne i poczucie humoru. Koncert zespołu Oktawa został sowicie nagrodzony brawami, które były wyrazem podziękowania dla wokalistek za dziesięć lat działalności scenicznej. 

Zaproszone zespoły przygotowały artystyczne prezenty dla jubilatek. Krośniewiccy seniorzy zaprezentowali swój minispektakl złożony z tekstów Teatrzyku Zielona Gęś Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Na zakończenie występu przedstawicielka zespołu wygłosiła Laudację na cześć zespołu Oktawa. Natomiast Dąbrowickie Nutki wykonały dwa walczyki (w tym jeden znany z epoki przedwirusowej, zatytułowany Całować to nie grzech), a także jubileuszowy utwór, specjalnie napisany na okoliczność benefisu. Kolejnym wykonawcą był Mirosław Komorowski, który od lat współpracuje z zespołem. Zaśpiewał dwa utwory (w tym melodyjną piosenkę Maleńka Ewo z repertuaru Janusza Gniatkowskiego), a towarzyszyła mu kapela Krośniewiacy. Następnie Krośniewiacy przejęli scenę i zaproponowali publiczności program złożony z utworów w różnym stylu, od miejskiego folku (Małe miasteczka) po wiecznie żywy pop (Za zdrowie pań). Na koniec popłynęły serdeczne życzenia dla jubilatek i dla wszystkich kobiet z trójmiasta (Ostrowy, Dąbrowice, Krośniewice) – wszak nazajutrz panie obchodziły swoje święto. Życzenia dla panów przekazała w rewanżu prowadząca spotkanie Renata Pastusiak. 

Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach dołącza się do tych życzeń, dziękując serdecznie za dotychczasowe wstępy na krośniewickiej scenie, z nadzieją na kolejne dekady owocnej współpracy.

Życzymy Paniom wszelkich nagród krocie,

Moc koncertów w Opolu i w Sopocie,

Owacji, aplauzów od publiczności

Oraz wielu powodów do radości.

 

Niechaj Oktawa śpiewa przez lat wiele,

Niech im się dywan z kwiatów do stóp ściśle,

Niech zdobywają trofea, pochwały,

Niech każdy występ będzie doskonały.

 

Laudacja na cześć zespołu Oktawa, fragment

IMG 20200307 190805

zdgoogle 96dp zdjęcia

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here