UK Bookmakers

Recital Hanny Śleszyńskiej

Administrator.

IMG 3042W niedzielny wieczór, 8 marca w Ośrodku Kultury OSPa w Krośniewicach odbył się koncert Hanny Śleszyńskiej. Aktorka z nieprzeciętnym talentem komediowym, znana z ról kabaretowych, teatralnych i telewizyjnych (np. niezapomniana Jadzia w serialu Rodzina zastępcza, Auguścikowa w serialu Blondynka czy pani Irenka w O mnie się nie martw) zaprezentowała swój recital. Artystce towarzyszyli muzycy – Wojciech Kaleta, Wojciech Zieliński, Michał Francuzik i Marcin Kamiński.

W programie koncertu znalazły się utwory o różnej stylistyce – i zabawne, i refleksyjne, tzw. literackie, musicalowe i popowe. Gdyby zastosować dowcipną definicję piosenki aktorskiej, którą wygłosił kiedyś jeden z dyskutantów w programie telewizyjnym – ,,piosenka aktorska to jest każda piosenka, którą śpiewa aktor” – można by powiedzieć, że był to recital złożony z piosenek aktorskich. Faktem jest bowiem, że Hanna Śleszyńska wykorzystała swój talent wokalny i kunszt aktorski, aby prezentowane utwory miały formę przekazu kompletnego, w którym wykonawczyni stosuje różnorodne dostępne jej środki – znakomity głos, muzykalność, interpretację, ruch sceniczny – śpiewa całą sobą. Warto przypomnieć, że jury XII Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu przyznało artystce I nagrodę (1991r.). Hanna Śleszyńska zaprezentowała krośniewickiej publiczności m.in. utwory z tekstami Wojciecha Młynarskiego, Jonasza Kofty i Andrzeja Waligórskiego (w tym znakomitą Balladę ćwiczebną na tempo i dykcję, w której dzielnie towarzyszył jej Wojciech Kaleta). W programie występu nie zabrakło też słynnych przebojów Lizy Minnelli, czyli tytułowego utworu z filmu New York, New York (reż. Martin Scorsese) i Mama Morton z musicalu Chicago. Publiczność usłyszała też piękną nastrojową balladę z iskrą dowcipu pt. Mężczyzna na lotni (tekst Adama Nowaka) oraz słynny przebój zespołu Dwa Plus Jeden Windą do nieba – w tej piosence artystce towarzyszyli krośniewiczanie, a ich muzykalność została doceniona przez gości. W recitalu Hanny Śleszyńskiej nie zabrakło dowcipnych monologów o kobietach i sprawach damsko-męskich, czemu wyjątkowo sprzyjała data koncertu. 

Życzenia dla wszystkich Pań w dniu ich święta zostały więc dopełnione wrażeniami, których źródłem był występ Hanny Śleszyńskiej – utalentowanej aktorki i wokalistki oraz niezwykle ciepłej i otwartej osoby. Widzowie z chęcią korzystali z możliwości sfotografowania się z artystką czy prosili o autograf. Dzień Kobiet zakończony koncertem był naprawdę udany. Dodatkowo żeńska część widowni została obdarowana bukietami tulipanów od tajemniczego Dobrze Poinformowanego Faceta, toteż tradycji stało się zadość.

Dzień Kobiet obchodzony jest na świecie od 110 lat. Można go celebrować, dyskretnie świętować lub ignorować – według życzenia. Jeśli przy tej okazji uda się powiedzieć miłe słowo, zrobić komuś przyjemność, wywołać uśmiech, czemu nie skorzystać z szansy? Panie, świętujące 8 marca i Panowie, obchodzący swój dzień 10 marca, bądźmy dla siebie dobrzy na wiosnę i przez całą resztę roku! 

Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach

życzy Paniom i Panom pogody ducha oraz mnóstwa powodów do radości, 

a w imieniu obdarowanych 

serdecznie dziękuje Dobrze Poinformowanemu Facetowi

za bukiety pięknych tulipanów, 

które pozwoliły kultywować starą świecką tradycję.

 google round logo  Zdjęcia - GCKSiR
 google round logo  Zdjęcia - J. Szczepankiewicz
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here