UK Bookmakers

KOLEJNY SUKCES KROŚNIEWICKICH RECYTATORÓW

Justyna Szadkowska.

z kotemKrośniewiccy recytatorzy przysparzają wielu okazji do radości i dumy. Jeszcze nie opadły emocje po zmaganiach dzieci, które wzięły udział w konkursie ,,Zwierzątkowo", zdobywając mnóstwo nagród, a już kolejne miejsca na podium naszych nastoletnich recytatorek wywołały wiele emocji i nową falę entuzjazmu.

Dnia 17 lutego 2020r. odbyła się 6. edycja Konkursu Recytatorskiego z Kotem organizowanego przez Kutnowski Dom Kultury. Adresatami konkursu byli uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z terenu Kutna i powiatu kutnowskiego. GCKSiR w Krośniewicach po raz drugi wystawiło swoją reprezentację, która powtórzyła sukces sprzed roku, a nawet osiągnęła jeszcze więcej.

Regulamin konkursu zakładał prezentację jednego utworu – wiersza lub prozy na dowolnie wybrany temat. Jak podkreślają organizatorzy, ta dowolność doboru repertuaru ma oddawać „koci” charakter konkursu i pokazywać niezależność oraz prezentować upodobania recytatora. Data przesłuchań była również nieprzypadkowa, gdyż wtedy obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Występy uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Dominika Staniszewska – przewodnicząca, Emilia Szydłowska i Błażej Wilanowski. Na scenie KDK zaprezentowało się 21 uczestników. Konkurencja była silna, jednak to reprezentantki Krośniewic – Zofia Chmielecka, Daria Śliwińska i Magdalena Kaczmarek zdobyły najwyższe miejsca na podium.

Krótkie, ale intensywne przygotowania pod okiem Justyny Szadkowskiej zaowocowały dobrymi prezentacjami, co potwierdził werdykt jury. Zofia Chmielecka wybrała wiersz Wisławy Szymborskiej „Nienawiść”, Daria Śliwińska – „Wojnę płci” Ludwika Jerzego Kerna. Recytatorki zajęły ex aequo pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych, tym samym powtarzając swój sukces sprzed roku. Magdalena Kaczmarek zmierzyła się z prozą „Trzy kasztany” Natalii Wojciechowskiej, czym również zyskała uznanie jury, które nagrodziło ją pierwszym miejscem w kategorii klas VII i VIII szkół podstawowych.

Z uczestnikami konkursów jest tak jak ze sportowcami – kto raz zwycięży, dźwiga brzemię laureata. Sam od siebie wymaga utrzymania świetnej formy i obserwatorzy jego poczynań zapewne także oczekują następnych zwycięstw. Potrzeba zdobywania kolejnych dowodów na to, że sukces był nieprzypadkowy, jest więc silna i opresyjna. Może paraliżować. Tym większy sukces recytatorek, które udźwignęły ciężar stresu, pokonały tremę i znów odniosły zwycięstwo, również na sobą.

Jesteśmy dumni, że mamy takie reprezentantki. Serdecznie gratulujemy sukcesów i mamy nadzieję na wspólne zdobywanie kolejnych laurów, bo my - kadra GCKSiR także mamy naturę zwycięzców i bardzo lubimy wygrywać! Dziewczyny, idźcie dalej tą drogą!

GCKSiR

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here