UK Bookmakers

WYJAZD DO TEATRU WIELKIEGO W ŁODZI – nagroda w konkursie medialnym

Administrator.

Jesienią 2019 GCKSiR w Krośniewicach uczestniczyło w cyklu warsztatów i wydarzeń artystycznych, które odbyły się w ramach III edycji projektu Łódzkie pełne kultury. Na zakończenie działań projektowych ogłoszono konkurs medialny, w którym dzięki ogromnej chęci współpracy i kreatywności młodzi krośniewiczanie zajęli I miejsce. Nagrodą były bilety na spektakl baletowy Kopciuszek. W dniu 22 stycznia 2020r. trzydzieścioro dzieci wraz z opiekunami zasiadło na widowni Teatru Wielkiego w Łodzi. Nagroda była naprawdę wspaniała!

Łódzka realizacja Kopciuszka to swego rodzaju bajkowa podróż do innej krainy. Wybitny włoski reżyser i choreograf Giorgio Madia już wielokrotnie dał się poznać melomanom łódzkiej opery (m.in. Śpiąca królewna 2007, Chopin Wymarzony 2015, Zemsta Nietoperza 2018), bowiem charakterystyczny styl realizacji jego widowisk za każdym razem zachwyca, zaskakuje i żadnego widza nie pozostawia obojętnym. Tak było i tym razem. Od pierwszych minut spektaklu odbiorca niemalże dosłownie przenosi się w inny świat. Kopciuszek w koncepcji Giorgio Madii to spektakl zrealizowany na światowym poziomie, składa się na to wiele czynników: scenografia, kostiumy, choreografia łącząca wiele technik tańca, gra świateł czy świetna obsada (na wielkie brawa zasłużyła znakomita para solistów – Monika Maciejewska-Potockas [Kopciuszek] i Ginautas Potockas [Książę]). Zaskakuje także dobór materiału muzycznego (fragmenty kompozycji Gioacchino Rossiniego), który tworzy fundament całego dzieła scenicznego. Konwencja utrzymana w latach 50. XX wieku zaskakuje nie tylko najmłodszych widzów, ale też sprawia, że dla każdego z nich dobrze znana historia „opowiedziana” jest na nowo, w świeży i interesujący sposób. 

Wycieczka na spektakl Kopciuszek do Teatru Wielkiego w Łodzi okazała się niezwykłym doświadczeniem dla młodych odbiorców i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. 

Uczestnicy konkursu serdecznie dziękują za wyróżnienie w konkursie, a także za wspaniałą nagrodę.

 Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jego organizatorem był Łódzki Dom Kultury.

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here