UK Bookmakers

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krośniewicach

Administrator.

 DSC0939

W niedzielę, 12 stycznia na terenie całej Polski odbył się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej zbiórki był zakup najbardziej nowoczesnych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci, wykorzystywanych w czasie operacji medycznych. Działaniom wolontariuszy przyświecało hasłoWiatr w Żagle. Gmina Krośniewice także wzięła udział w tej szlachetnej akcji, zawiązując sztab, który przez cały dzień zbierał pieniądze i czuwał nad organizacją wydarzenia. W tym roku w Krośniewicach kwestowało 28 wolontariuszy przy wsparciu strażaków z OSP Krośniewice oraz OSP Kajew. Mieszkańcy okazali swoje dobre serca i wrzucili do puszek wolontariuszy w sumie 17 844,95zł. Do zbiórki przyczyniły się również Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach (1511,78zł), Miejskie Przedszkole w Krośniewicach (1637zł) oraz Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Andersa w Nowem (900,16zł).

GCKSiR w Krośniewicach także miało swój udział w akcji. Imprezę rozpoczęły zajęcia o charakterze sportowym. Od godziny 10.00 w hali sportowej najpierw odbył się turniej siatkówki, następnie zaś turniej tenisa stołowego. Fani sportu mogli sprawdzić swoje umiejętności, wziąć udział w rywalizacji i jednocześnie dobrze się bawić, wspomagając przy tym zbiórkę pieniędzy na szczytny cel. 

Blok sportowy zakończył się o godzinie 13.00, a już od godziny 15.00 w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Krośniewicach rozpoczęła się część skierowana głównie do wielbicieli muzyki i tańca (choć nie tylko), którą poprowadziła Anna Straszewska – kierownik Wydziału Promocji i Organizacji Urzędu Miejskiego w Krośniewicach. Na krośniewickiej scenie WOŚP wystąpiły następujące zespoły: Mavex Band, Disco Dance oraz kapela Krośniewiacy. Całość przepleciona była tanecznymi animacjami, które poprowadził instruktor tańca GCKSiR Robert Drobiński. W WOŚP-owej kawiarence można było nabyć słodkości upieczone przez życzliwych ofiarodawców, a serwowane przez pracowników GCKSiR w Krośniewicach, i tym samym dołożyć swoją „cegiełkę” na rzecz fundacji Jurka Owsiaka. Nie obyło się również bez licytacji oryginalnych gadżetów z logo 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Przez cały czas trwania bloku muzyczno-tanecznego hol LO w Krośniewicach zarezerwowany był dla najmłodszych, miały tam miejsce różnego rodzaju atrakcje – zabawy, konkursy, malowanie twarzy, kącik plastyczny. Zajęcia dla dzieci prowadziły instruktorki GCKSiR.

Finał WOŚP tradycyjnie zakończył się światełkiem do nieba, choć w tym roku zrealizowanym w trochę innej formie niż w poprzednich latach. O godzinie 20.00 na terenie rekreacyjnym przy hali sportowej mieszkańcy Krośniewic wysłali do nieba czerwone balony w kształcie serc, wypełnione helem, symbolizujące logo WOŚP, a także zapalili sztuczne ognie.

Serdecznie dziękujemy pani Marii Nowakowskiej – szefowi sztabu w Krośniewicach za udaną współpracę w organizacji wydarzenia, a także wszystkim tym, którzy włączyli się w działania w ramach 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej gminie. To piękne, że pielęgnujemy w sobie bezinteresowną chęć pomocy innym i mamy zawsze otwarte serca na drugiego człowieka – nie zatraćmy tego nigdy. Grajmy z WOŚP „do końca świata i o jeden dzień dłużej…”!

google round logo  zdjęcia

 

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here