UK Bookmakers

,,Zaśpiewajmy pastorałkę od serca do ucha…” – koncerty zespołów GCKSiR

Administrator.

 DSC0567Pierwszy weekend 2020r. miał świąteczny charakter. Zespoły muzyczne i wokalne GCKSiR kolędowały w kościele parafialnym w Krośniewicach, prezentując pieśni bożonarodzeniowe – od tradycyjnych po współczesne.

W sobotę, 4 stycznia o godz. 18.00 chór A’cappella pod kierunkiem Aleksandry Kołodziejskiej wykonał pieśni w czasie Mszy św., a po jej zakończeniu zaprezentował koncert złożony z kolęd i pastorałek. W programie znalazły się utwory zaśpiewane  bez  akompaniamentu,  ukazujące  harmonię  głosów  (Przybieżeli do Betlejem pasterze, Dzisiaj w Betlejem), a także pieśni wykonane z wykorzystaniem nagranych podkładów muzycznych. Były to stare kolędy, jak Mizerna, cicha (pochodzi z okresu romantyzmu) czy współczesne, których przykładem może być utwór Noel (Noel to w języku francuskim Boże Narodzenie).

Natomiast w niedzielę, 5 stycznia w kościele wystąpił Chór Seniorów ,,Młodzi Duchem” pod kierunkiem Janiny Arent. Chórzyści wykonali pieśni w czasie Mszy św. o godz. 10.30 i również koncertowali po zakończeniu liturgii. W programie znalazły się tradycyjne kolędy, jak piękna pieśń Bracia, patrzcie jeno (pochodzi z okresu oświecenia i jest śpiewana od ponad 230 lat). Nie zabrakło też współczesnych utworów – przykładem może być pastorałka Teraz śpij, dziecino mała z repertuaru Eleni. Seniorzy wykonali swoje utwory z radością i energią, a na pianinie towarzyszyła im dyrygentka.

Mszę św. o godz. 12.00 w dniu 6 stycznia, kiedy to przypada święto Trzech Króli, swoją muzyką oprawiła Orkiestra Dęta z Krośniewic pod kierunkiem kapelmistrza Romana Frontczaka. Muzycy najpierw skoncentrowali się na pieśniach tradycyjnych, jak Bóg się rodzi czy Bracia, patrzcie jeno, ale w czasie koncertu po zakończeniu liturgii zabrzmiały też współczesne melodie świąteczne, pełne radości, więc znakomicie oddające ducha Bożego Narodzenia.

Muzycy zagrali pięknie, jak prawdziwy band, a utwory w ich wykonaniu docenili odbiorcy.

Programy kolędowe, wykonane z serca przez wszystkie zespoły, pozwoliły uczestnikom Mszy św. zasłuchać się z piękne melodie kolęd, rozważać ich teksty lub śpiewać wraz z wykonawcami. Sprzyjała temu niezwykłej urody dekoracja – piękny żłóbek i wystrój ołtarzy. Ksiądz proboszcz Tomasz Jackowski serdecznie podziękował artystom, doceniając ich pracę oraz chęć dzielenia się w ten sposób bożonarodzeniową radością i pięknem tradycji – polskiej, chrześcijańskiej. Wszak bez kolęd nie ma świąt!

google round logo  zdjęcia

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here