UK Bookmakers

Lepsze niż Facebook! – Szycie z kulturą (wieści dla zaintrygowanych tematem)

Administrator.

76686447 2769228206502873 6723894451485278208 nSzycie z kulturą to najnowsza sekcja w ofercie Ośrodka Kultury OSPa. Ruszyła 3 października 2019r. i szybko okazała się trafionym pomysłem, gdyż wszystkie dostępne miejsca (ograniczone ilością maszyn) szybko się zapełniły. Zajęcia odbywają się w czwartkowe popołudnia, a prowadzi je Magdalena Górska, która z wykształcenia jest technologiem krawiectwa lekkiego, posiada wieloletnie doświadczenie w zawodzie oraz kilkuletni staż w prowadzeniu warsztatów kroju i szycia.

Zainteresowanie zajęciami dowodzi, że umiejętności, które jeszcze nie tak dawno wydawały się oczywiste (szyły wszystkie babcie i mamy!), z powodu dużej dostępności gotowych ubrań i innych akcesoriów tekstylnych przestały być kształcone, co dotyczy nie tylko krawiectwa, ale też wielu innych (szydełkowanie, robótki na drutach, haft). Obecnie coraz częściej docenia się wartość własnych talentów oraz korzyści płynące z ich odkrywania i doskonalenia. Jednak dla większości uczestników decyzja o udziale w zajęciach nie była łatwa. Obawy, że można sobie nie poradzić, były naturalne, tym bardziej że prawie nikt wcześniej nie miał kontaktu z maszyną do szycia. Jednak miła, spokojna atmosfera sprawia, że z przyjemnością odbiera się lekcje kroju i szycia od podstaw, a fachowe krawieckie nazewnictwo nie brzmi już tak enigmatycznie. Silną motywację dla uczestników stanowi fakt, że z niemal każdego spotkania wychodzi się z nową wiedzą i gotowym uszytym drobiazgiem. Z zajęć na zajęcia grupa podejmuje się szycia coraz trudniejszych form, a kolejnym wyzwaniem będzie wykrojenie i uszycie elementu górnej części garderoby, np. bluzy lub bluzki.

Jedni kursanci traktują zajęcia jak hobby, pomysł na nową pasję i samodzielnie wykonane prezenty świąteczne dla najbliższych. Inni podchodzą do sprawy jeszcze bardziej praktycznie i już snują plany o nadaniu oryginalności swoim stylizacjom bądź szyciu wyjątkowych strojów dla dzieci na szkolne przedstawienia. Jeszcze inni znajdują w tych zajęciach czas tylko dla siebie, by oderwać się od codziennych obowiązków, a przy okazji odkrywają duże pokłady cierpliwości, szczególnie kiedy prucie staje się głównym elementem zajęć. Spotkania przy maszynie naprawdę są lepsze niż Facebook! To, że warsztaty to propozycja dla każdego, udowadniają szczególnie dwaj panowie, którzy przyszli na spotkanie z ciekawości, bez długoterminowych planów, a po zakończeniu zajęć zapisali się na cały cykl i świetnie sobie radzą, imponując grupie tym, z jaką łatwością zdobywają nowe umiejętności. 

Osoby, które chciałyby spróbować swoich sił, mogą zgłosić się do Ośrodka Kultury OSPa. Tutaj każdy ma szansę nauczyć się szycia w kulturalnej aurze Ośrodka Kultury OSPa. Może uda się ponownie zorganizować zajęcia dla poczatkujących?  W planach instytucji również kurs dla zaawansowanych. Do końca I edycji pozostało jeszcze sześć spotkań, a potem… Jakież barwne będą krośniewickie ulice, gdy adepci sztuki krawieckiej wyruszą na pierwszy wiosenny spacer w uszytych przez siebie kreacjach!

google round logo   zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here