UK Bookmakers

Czarne, brunatne i… pluszowe. Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

Administrator.

20191126 111905Każdego roku w dniu 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tradycją Biblioteki Publicznej jest wspólne świętowanie urodzin ulubionej maskotki dzieci razem z najmłodszymi czytelnikami. Z tej okazji po raz pierwszy odwiedziły bibliotekę dwie grupy przedszkolaków z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. gen. Władysław Andersa w Nowem. Zajęcia odbywały się w dwa kolejne dni – 25 i 26 listopada 2019 r.

Po uroczystym powitaniu dzieci wysłuchały krótkiej opowieści o historii święta Pluszowego Misia, obejrzały wystawę książeczek, których bohaterami są misie, i z zaciekawieniem oglądały barwne ilustracje.

Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy ruchowe przy muzyce, oczywiście z misiem w roli głównej. Przedszkolaki chętnie śpiewały i inscenizowały znaną piosenkę „Stary niedźwiedź mocno śpi”, a także uczestniczyły w zabawie „Podaj misia”. (Wszystkie misie użyte do zabawy pochodzą ze zbiorów własnych oddziału dla dzieci i młodzieży).

Kolejnym punktem spotkania było zapoznanie dzieci z treścią książki „Jak rozpoznać misia? Poradnik dla początkujących” autorstwa Michelle Robinson, z pięknymi ilustracjami Davida Robertsona. To jedna z wielu bibliotecznych nowości książkowych. Autorka w dowcipny sposób zaprasza czytelnika na przechadzkę do Krainy Niedźwiedzi, zachęca do zabaw z pluszowymi misiami, ale i ostrzega przed tymi, które żyją na wolności, w naturze.

Po lekturze przyszła pora na chwilę relaksu przy muzyce, czyli misiową gimnastykę. 

Punktem kulminacyjnym świętowania były życzenia od dzieci dla wszystkich pluszowych misiów. Wśród wielu ciepłych słów nie zabrakło życzenia tego, co misie lubią najbardziej, czyli słodkiego miodku.

Na zakończenie obu spotkań wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe przypinki z napisem „Dzień Pluszowego Misia 2019” i logotypem biblioteki. Świętowanie nie byłoby pełne, gdyby nie słodki poczęstunek, toteż w programie spotkania znalazła się chwila na ,,małe co nieco” (jak mawiał jeden z najbardziej znanych misiów świata).

W miłej i przyjaznej atmosferze świętowania chyba łatwo było naszym gościom zapamiętać złotą zasadę tropienia niedźwiedzi: Prawdziwe niedźwiedzie nie są tak przyjazne jak misie. Wolno ci się bawić tylko z pluszowymi egzemplarzami.

 20191126 111905
zdgoogle 96dp zdjęcia

 

 

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here