UK Bookmakers

ŁÓDZKIE PEŁNE KULTURY – Warsztaty animacyjne oraz emisji głosu z elementami muzykoterapii

Administrator.

 DSC0116Uczestnicy projektu Łódzkie pełne kultury ponownie spotkali się, aby wziąć udział w warsztatach zaplanowanych do realizacji w bieżącym roku. Kolejne zajęcia miały miejsce 14 listopada w Ośrodku Kultury OSPa, a ich program zapewnił nowe możliwości zgłębiania wiedzy o muzyce, rozwijania umiejętności percepcyjnych oraz własnej aktywności i kreatywności w kontakcie z muzyką.

Dla dzieci i młodzieży zostały zaplanowane warsztaty animacyjne pn. Klasyczny mix. Poprowadziła je Agata Kawełczyk, rytmiczka, wokalistka i pedagog – absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Zajęcia wymagały od uczestników zaangażowania i kreatywności. Zadania realizowane podczas warsztatów w większości oparte były na interpretacji fragmentów muzycznych z wykorzystaniem ruchu, śpiewu i zabawy. Uczestnicy poprzez mimikę, gesty i postawę ciała odtwarzali nastrój prezentowanych utworów, ćwiczyli refleks i poczucie rytmu doPolki Johanna Straussa, a także rozwiązywali muzyczny quiz, w którym dopasowywali kompozytora do wysłuchanego utworu. Nietypowa forma zajęć sprawiła, że dzieci wychodziły z nich szczęśliwe i uśmiechnięte, ponieważ wszyscy bez wyjątku pobudzili swoją kreatywność i świetnie się bawili.

Po warsztatach dla młodszej grupy przyszedł czas na dorosłych. Tematem zajęć przeznaczonych dla nauczycieli i instruktorów była Śpiewoterapia – czyli połączenie emisji głosu z elementami muzykoterapii. Prowadząca Julia Hołówko – muzykoterapeutka i nauczycielka śpiewu przeprowadziła na uczestnikach zajęć kilka sprytnych eksperymentów, które skutecznie dodały im pewności siebie w nieskrępowanym posługiwaniu się własnym głosem. Podczas warsztatów zostały zrealizowane serie ćwiczeń pobudzających rezonatory oraz aparat mowy, wyzwaniem okazała się praca nad artykulacją i prawidłowym podparciem oddechowym. Nie zabrakło też chwili na zabawę dźwiękiem, która dzięki swej luźnej formie zaowocowała zwiększeniem świadomości własnego głosu wśród uczestników. Zajęcia pokazały odbiorcom, jak wielką przyjemność może przynieść praca w grupie oraz ile owej przyjemności dostarcza wspólne śpiewanie.

Następne spotkanie, zarówno dla młodszych, jak i dla starszych uczestników projektu Łódzkie pełne kultury, zaplanowano na dzień 25 listopada 2019r. Wtedy odbędą się warsztaty edukacyjne Domy z liczb.

google round logo  zdjęcia

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, szczegółowe informacje na stronie www.ldk.lodz.pl w zakładce Projekty.

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here