UK Bookmakers

Mixer Regionalny w Łęczycy z udziałem krośniewiczan

Administrator.

 DSC0282W sobotę, 7 września na łęczyckiej starówce odbyło się wydarzenie plenerowe pn. Mixer Regionalny. Jest to cykliczna impreza, niezwykle barwna, promująca nasze województwo, zazwyczaj organizowana na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Tegorocznej edycji towarzyszyły jubileuszowe obchody – 100 lat temu utworzono województwo, toteż Mixer zagościł w trzech miastach – Sieradzu, Rawie Mazowieckiej i Łęczycy (gdzie zaprezentowali się krośniewiczanie). Wybór lokalizacji wynikał z faktu, iż wspomniane miasta były stolicami województw w Rzeczypospolitej Obojga Narodów. To na ich historycznych ziemiach powstało dzisiejsze województwo łódzkie.

Stoisko przygotowane przez GCKSiR cieszyło się dużą popularnością. Odwiedzający chętnie podejmowali rozmowę na temat słynnych osób urodzonych w naszym mieście, a przyczynkiem do tego była broszura ,,Krośniewice. Jesteśmy stąd…” wydana w ubiegłym roku w ramach programu Niepodległa, którą otrzymywali zainteresowani. Rozmowy dotyczyły również udziału krośniewickich instytucji- GCKSiR i Muzeum im. Jerzego Dunin – Borkowskiego w Europejskich Dniach Dziedzictwa, a także działalności instytucji (inspiracją była wystawa fotografii dokumentujących spektakle, koncerty i inne formy pracy animacyjnej). Jednak najliczniejszą grupą klientów stoiska były dzieci i ich rodzice. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs łowienia ryb – prosta zabawa w oparciu o akcesoria wykonane przez pracowników instytucji, którą dobrze znają krośniewiczanie uczestniczący w wydarzeniach organizowanych przez GCKSiR. Chętnie próbowały swoich sił nie tylko dzieci, ale też ich rodzice. Doszło nawet do interesującej rywalizacji zaprzyjaźnionych mieszkańców jednego z łęczyckich bloków. Nagrodą były krośniewickie gadżety lub duża porcja popcornu przygotowana przez instruktorki. Dzieci mogły także otrzymać balony w kształcie piesków lub poddać się malowaniu twarzy. Stoisko było czynne w godzinach 14.00- 20.00. Chętnych nie brakowało. 

Krośniewice miały także swój udział w działaniach scenicznych. Kapela Krośniewiacy, która regularnie jest zapraszana do udziału w wydarzeniu, wystąpiła ze swoim podwórkowym repertuarem. Melodyjne utwory należące do nurtu folkloru miejskiego znakomicie sprawdziły się w plenerowym anturażu.

Po prezentacji zespołów amatorskich przyszła kolej na zawodowców. Dzieci mogły posłuchać Magdaleny Wasylik, która wykonała hity ze znanych produkcji filmowych, a dorosłym zaproponowano koncert Eweliny Lisowskiej.

 

zdgoogle 96dp zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here