UK Bookmakers

Atrakcje na wakacje, czyli Happy Bus w Krośniewicach

Administrator.

20190814 120743 1W dniu 11 sierpnia 2019r. do Krośniewic zajechał kolorowy Happy Bus, zaparkował na terenie rekreacyjnym przy hali sportowej, a przez kolejne trzy dni (12-14 sierpnia) wnętrze kolorowego ,,przegubowca” i jego otoczenie stanowiło plac zabaw dla dzieci. Najmłodsi mieszkańcy gminy mogli korzystać z nadmuchiwanych zjeżdżalni, bawić się megaklockami, nurkować w basenie z piłkami, ozdobić twarz gustownym malunkiem lub przyłączyć się do zabawy prowadzonej przez grono animatorów pochodzących z różnych krajów, więc istniała możliwość zdobycia nowych umiejętności językowych lub szlifowania już opanowanych. Od godz. 10.00 do 17.00 dzieci hasały, korzystając z urządzeń i proponowanych zabaw, a rodzice mogli zająć się pracą, wypełnianiem obowiązków lub… zasiąść wygodnie na leżakach i delektować się letnią pogodą, słońcem, rozmową. Wszyscy bawili się znakomicie, a dzieci zgodnie z ideą akcji naprawdę były ,,happy”.

Happy Bus to jedna z form działalności Fundacji Pomocy Dzieciom ,,Happy Kids”. Akcja ma na celu m.in. zapewnienie opieki i stworzenie bezpiecznych warunków do zabawy dzieciom, które mieszkają w niewielkich miejscowościach i spędzają wakacje w domu. Fundacja posiada dwa pojazdy (Ikarus oraz piętrowy autobus angielski), a wolontariusze podróżują nimi po Polsce, niosąc dzieciom radość. Tegorocznej akcji towarzyszy hasło „Dzieci mają głos”. W odwiedzanych miejscowościach odbywa się dziecięce forum. Uczestnicy mogą wówczas wypowiedzieć się w sprawach dla nich najważniejszych – na temat zmieniającego się otoczenia społecznego, porozmawiać o budowaniu wspólnoty, o respektowaniu praw dziecka, o pasjach, zainteresowaniach i marzeniach. Akcja realizowana jest już po raz 9. Na trasie przejazdu kolorowego autobusu znalazło się 5 gmin powiatu kutnowskiego – Żychlin, Łanięta, Krośniewice, Nowe Ostrowy i Dąbrowice. Aprowizację wolontariuszom zapewnili sponsorzy – Piekarnia Jeziorscy, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska – Proszkownia Mleka w Krośniewicach oraz Zakład Przetwórstwa Mięsnego ,,Koniarek”, a wsparcia logistycznego udzielili pracownicy Urzędu Miejskiego, Zespołu Szkół nr 1 oraz Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach. Dzieci i rodzice są bardzo wdzięczni – przesyłają bukiet uśmiechów.

zdgoogle 96dp zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here