UK Bookmakers

Występ Krośniewiaków w Świeciu

Justyna Szadkowska.

 DSC0778W minioną sobotę, 13 lipca kapela Krośniewiacy wzięła udział w V Ogólnopolskim Przeglądzie Kapel Podwórkowych Świecie 2019. W tym roku na scenie zaprezentowało się siedem kapel, dla których muzyka podwórkowa jest życiową pasją, muzycy tworzący te formacje nieustannie doskonalą swoje umiejętności i stają się profesjonalistami w zakresie uprawianego gatunku. Dla krośniewickiego zespołu już zakwalifikowanie się do przeglądu i zagranie w tak zacnym gronie było dużym wyróżnieniem.

Przegląd w Świeciu ma charakter konkursu, w którym fachowe jury dokonuje oceny występów kapel, przede wszystkim pod względem muzycznym, ale również ich prezentacji scenicznej. W tym roku grono jurorskie składało się z następujących osób: Ryszard Lewandowski – dziennikarz muzyczny, Radio PiK, Teresa Wądzińska – aktorka, pedagog, animator kultury oraz Bogdan Ciesielski – muzyk, aranżer, kompozytor. Po obradach pierwsze miejsce przyznano Kapeli spod Dębu, która w tym roku zwyciężyła również podczas przeglądu kapel w Piotrkowie Trybunalskim. Przasnyska Kapela Podwórkowa odebrała drugą nagrodę, a Kapela Koronowiacy– trzecią. Przyznano również jedną nagrodę specjalną za osobowość przeglądu, którą otrzymała wokalistka Radomszczańskiej Kapeli Podwórkowej.
Kapeli Krośniewiacy nie udało się powtórzyć sukcesu sprzed roku, kiedy to otrzymała wyróżnienie. Jednak zdobyte doświadczenia, kontakt z muzykami z różnych stron Polski, możliwość wysłuchania prezentowanych przez nich utworów i dokonanie własnej oceny aranżacji, wokalu, brzmienia bardzo inspirują i motywują do dalszej pracy. Tak więc Krośniewiacy nie składają broni, będą uczestniczyli w kolejnych przeglądach, a najbliższy ich występ na lokalnej scenie będzie miał miejsce 24 sierpnia w programie dożynkowym.

google round logo zdjęcia

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here