UK Bookmakers

,,Nutki Złotej Jesieni” – występ krośniewickich zespołów

Administrator.

 DSC0065 copyDnia 24 maja 2019r. w Domu Kultury w Łęczycy odbył się X Przegląd Artystycznego Ruchu Seniora „Nutki Złotej Jesieni”. W wydarzeniu tym co roku biorą udział zespoły wokalne, soliści, kapele ludowe i podwórkowe oraz kabarety, podobnie było i tym razem. Na scenie zaprezentowało się 26 formacji artystycznych, w tym dwie, a nawet trzy z Krośniewic. Naszą gminę już po raz kolejny reprezentowała kapela Krośniewiacy oraz Chór Seniorów „Młodzi Duchem”.

Chór w pełnym składzie wykonał piosenki „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Na pierwszy znak” i „Ach, jak przyjemnie”. Jako osobny zespół wystąpili „Starsi Panowie z Krośniewic” (męska część „Młodych Duchem”) i zaśpiewali: „Już taki jestem zimny drań”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” oraz „Wesołe jest życie staruszka”. Wszystkie wykonania chóru nawiązywały do lat 20. i 30. ubiegłego wieku, co potwierdzała również stylizacja sceniczna zespołu.

Natomiast kapela Krośniewiacy zaprezentowała się w swoim ulubionym, podwórkowym repertuarze, czym poderwała część widowni do tańca. Zespół wykonał utwory ,,Tango korsarzy”, ,,Ballada o Ciechocinku” i ,,Strażak”. Publiczność doceniła występ, angażując się do wspólnej zabawy i nagradzając wykonawców gromkimi brawami, a jury przyznało panom II miejsce w kategorii kapel. Krośniewiacy triumfowali już w Łęczycy wielokrotnie, zdobywając laury tego i innych przeglądów, otrzymywali nagrody i wyróżnienia, a w 2016r. wygrali. Tym razem lepsza okazała się kapela ,,Okowita” z Leszczynka. 

GCKSiR gratuluje kapeli Krośniewiacy oraz chórowi ,,Młodzi Duchem” i dziękuje obu formacjom za barwnie, efektowne i piękne występy sceniczne.

google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here