UK Bookmakers

Dni Krośniewic – Bezpieczni

Administrator.

 DSC0929W programie obchodów Dni Krośniewic znalazł się blok Bezpieczni, zrealizowany w dniu 2 czerwca 2019r. Współorganizatorami wydarzenia były służby mundurowe – Komenda Powiatowa Policji w Kutnie, Komisariat Policji w Krośniewicach i Ochotnicza Straż Pożarna w Krośniewicach. Biorąc pod uwagę znaczenie inicjatywy, do wspomnianego bloku należałoby również zaliczyć zbiórkę krwi przeprowadzoną po hasłem ,,Zbieramy krew dla dzieci – podopiecznych kutnowskiego szpitala”. Każde z działań w ramach bloku miało bowiem na celu profilaktykę i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszej gminy.

Stoisko zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Kutnie zaoferowało znakowanie rowerów, z czego chętnie korzystali posiadacze jednośladów spełniający warunki określone w przepisach. Można było także skorzystać z alkogogli i sprawdzić, jak alkohol wpływa na mózg człowieka i jak zdeformowany obraz świata ujawnia się po spożyciu kilku drinków. Upośledzenie zmysłów fatalnie wpływa na sposób poruszania się i uniemożliwia precyzję ruchów, o czym mogli przekonać się wszyscy, którzy przymierzyli okulary.

Natomiast Ochotnicza Straż Pożarna w Krośniewicach zaproponowała odbiorcom pokaz, w którym druhowie zademonstrowali akcję ratowania osoby poszkodowanej w wypadku drogowym. Strażacy rozcinali maskę samochodu, wydobywali stamtąd rannego, a następnie przenosili w bezpieczne miejsce, gdzie udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej. Działania strażaków komentował Kamil Nowicki, natomiast w roli poszkodowanego wystąpił Marcin Firadza. Pokaz zakończono fontanną, co przyjemnie ochłodziło i miało zbawienne działanie dla samopoczucia odbiorców w upalne niedzielne popołudnie, a dzieci z radością zażywały strażackiego prysznica.

Punkt krwiodawstwa zlokalizowano w sali konferencyjnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach. Można powiedzieć, że zbiórka była owocna, gdyż 13 osób oddało krew, 450 ml każda, czyli zebrano prawie 6 litrów. Krew to bardzo cenny dar, zwłaszcza w okresie letnim, gdy w stacjach krwiodawstwa występują drastyczne braki i z tego powodu przeprowadzane są tylko operacje ratujące życie. Dlatego serdeczne podziękowania organizatorzy zbiórki kierują do wszystkich, którzy wyrazili wolę niesienia pomocy w tej formie i pozytywnie odpowiedzieli na apel.

Blok Bezpieczni zawierał elementy profilaktyki, nauki i zabawy. Dzieci i dorośli mogli z bliska przyjrzeć się pracy mundurowych i lepiej ją poznać oraz refleksyjnie podejść do ich zadań.

zdgoogle 96dp   zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here