UK Bookmakers

Dni Krośniewic – występy artystyczne

Administrator.

 DSC0430W programie Dni Krośniewic 2019 (1-2 czerwca) zaplanowano propozycje sportowe, rekreacyjne i kulturalne. W doborze propozycji programowych ważne było to, aby osoby o różnych potrzebach mogły znaleźć coś dla siebie, a wiele wydarzeń skierowano do całych rodzin.

Występy artystyczne rozpoczęły się po przekazaniu dzieciom klucza do bram miasta i to dzieci właśnie opanowały najpierw scenę. Jako pierwsza swój pokaz zaprezentowała Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach. Były to występy wokalne grupy Fermata prowadzonej przez Waldemara Hyzopskiego. Wokalistki (Katarzyna Hyzopska, Maria Satrzyńska, Hanna Ostrowska i Amelia Janikula) wykonały utwory ,,Spokój” z repertuaru Natalii Nykiel, ,,Kamień z napisem Love” z repertuaru grupy Eney i ,,Nie mów mi nie” Marty Gałuszewskiej. Reprezentacja szkoły przedstawiła też dwa pokazy gimnastyczne (solo – Kamila Śliwińska, duet – Zuzanna Komorowska, Oliwia Stasiak), przygotowane pod kierunkiem Agnieszki Kamińskiej.

Następnie na scenę wkroczyła grupa uczniów Szkoły Podstawowej im. gen Władysława Andersa w Nowem – dwórki i rycerze. Zaprezentowali oni fragment programu podsumowującego innowację pedagogiczną ,,W średniowiecznym zamku”. W projekcie uczestniczyły 34 osoby – uczniowie klasy VI, VII i VIII. Autorką innowacji była Grażyna Sobczyk – nauczycielka historii. Uczniowie zaprezentowali trzy tańce – ,,Kender”, ,,Taniec praczki” i ,,Speckerin”.

Po zespołach szkolnych zaprezentowały się dziecięce grupy artystyczne GCKSiR, najpierw na przemian wokalistki i tancerze. Dziecięca Grupa Wokalna pod kierunkiem Aleksandry Kołodziejskiej wykonała utwory ,,Są na świecie” (Natalia Łuczak, Karolina Wojtasiak i Natalia Rogulska), ,,Zawsze niech będzie słońce” (siostry Małgorzata i Maja Stock), ,,Bądź jak ptak” (Karolina Nijakowska, Wiktoria Wojtasiak, Karolina Janiak) oraz ,,Straszny dworek” (cały zespół).

Natomiast Dziecięca Grupa Taneczna pod kierunkiem Roberta Drobińskiego zatańczyła taniec ,,Disco fitness” (w wykonaniu całego zespołu), a w drugim wejściu na scenę tancerze zaprezentowali sambę, walc angielski i polkę (tańczyli: Emila Włodarczyk, Joanna Mujta, Stanisław Turowski, Natalia Rogulska, Kacper Sławiński, Lena Jaśniak, Wiktoria Sławińska, Marta Pacholczyk, Angelika Cieślińska i instruktor Robert Drobiński). W ostatnim, trzecim wejściu grupy tancerze wykonali sambę solo, cha-chę i jive’a (Martyna Pacholczyk, Ewelina Pacholczyk, Karolina Nijakowska, Joanna Mujta, Nikola Zdera, Kacper Sławiński).

Trzecią sekcją GCKSiR, która wystąpiła na scenie 1 czerwca, była Orkiestra Dęta z Krośniewic pod kierunkiem kapelmistrza Romana Frontczaka. Zespół zaprezentował program charakteryzujący się dynamiką, radosny, z tanecznym wigorem (np. samba) albo z nutą sentymentu, jak ,,Kwiat jednej nocy”, w którym to utworze Lana Kupczyk – flecistka zespołu wystąpiła również jako wokalistka. W tej samej roli zaprezentowała się też Anita Frątczak (również flecistka), wykonując utwór ,,Kamień z napisem Love”. Krośniewicka orkiestra sporo koncertuje i jest w dobrej formie, toteż taneczne melodie w wykonani bandu z pewnością dostarczyły publiczności wielu miłych wrażeń i zachęciły do zabawy.

Na krośniewickiej scenie z okazji święta miasta wystąpił również Kacper Kita z Witoni, uczeń klasy V tamtejszej szkoły podstawowej. Być może krośniewiczanie zapamiętali go jako uczestnika talent- show w stacji TVN w 2015 r., po którym to programie Kacper gościł na krośniewickiej scenie WOŚP. Wokalista od tamtej pory zrobił ogromne postępy, bo cały czas pracuje nad głosem wraz z mamą, ale też uczęszcza na zajęcia wokalne prowadzone w Młodzieżowym Domu Kultury w Kutnie. W minionym roku znalazł się w gronie sześciorga reprezentantów MDK, którzy wyśpiewali I nagrodę na festiwalu ,,Magia Italiano” w Rimini. Lista osiągnięć Kacpra jest bardzo długa, ale poza czołowymi miejscami zdobywanymi na konkursach warto wspomnieć o jego udziale w nagraniu płyty z Czesławem Mozilem i Grajkami Przyszłości (,,Kiedyś to były święta”) oraz występ ze śpiewaczką operową Anną Jeremus w koncercie z okazji 150. rocznicy powstania powiatu kutnowskiego. Kacper wykonał w Krośniewicach pięć utworów - ,,To nie fart”, ,,Beaty and the Beast” z repertuaru Ariany Grande, ,,Moja droga” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, ,,Nie zadzieraj nosa” Czerwonych Gitar i piosenkę ,,Szarpany” zespołu Golec uOrkiestra.

Wieczorne koncerty skierowano do dorosłych odbiorców. Pierwszy z wykonawców – kapela Ondraszki ze Szczyrku zaprezentowała program wypełniony góralską muzyką, z której emanowała radość, pasja muzykowania i poczucie humoru. Zespół wychodzi z założenia, że ,,muzyka góralska to nie tylko zabawy weselne i koncerty. To przede wszystkim element kultury kryjący w sobie wiele tajemnic i ogromne bogactwo”, toteż stara się popularyzować tradycje muzyczne swojego regionu. Zespół ma na swoim płytę pt. Kółecka sie łobracajom”, na której znalazły się właśnie utwory należące do tradycji ludzi gór.

Ondraszki tak piszą na swojej stronie internetowej:
,,Zagromy Wom piknie, z całego serducha
Jaz się uśmiejecie łod ucha do ucha”.

Taki też był koncert zespołu – pełen wyjątkowej radości i energii, jaką tylko górale prezentują na scenie, hej!

Gwiazdą wieczoru był Witek Muzyk Ulicy. Artysta jest muzycznym samoukiem. Gra na gitarze i na akordeonie. W Krośniewicach wystąpił w duecie z gitarzystą Sławomirem Pogodą. Witek, żyjąc przez rok na ulicach Warszawy, komponował, pisał teksty, a amatorskie nagrania kilku występów ulicznych umieścił na YouTube oraz na Facebooku. W ciągu miesiąca osiągnęły one łącznie ponad milion wyświetleń. Było to w 2015 roku. Z grupą przyjaciół w Internecie zebrał pieniądze na wydanie swojego pierwszego albumu ,,Gram dla Was‘‘ – płyta ukazała się w 2017r. W ubiegłym roku, znów tą samą drogą, czyli poprzez platformę internetową pomagającą w zbieraniu funduszy na określony cel (crowdfunding), zgromadził środki na wydanie kolejnej płyty pt. ,,Folko Rocko Punko Polo”. Witek jest artystą, który pomysły na swoje utwory czerpie z życia, z rozmów z ludźmi. Chętnie też o życiu opowiada. Teksty piosenek, które artysta sam pisze, to nie są teksty o niczym i nie jest to jedna fraza w kółko powtarzana, jakich obecnie w mediach mnóstwo. W czasie krośniewickiego koncertu muzyk sporo mówił o tym, co drażni go we współczesnym świecie, co denerwuje w popkulturze. Dygresje wiązały się z tekstami wykonywanych utworów i skłaniały do refleksji. Momentami koncert miał formę happeningu – artysta testował na widzach propozycje swojego stroju scenicznego na tegoroczny Pol’and’Rock (dawniej Przystanek Woodstok), gdzie będzie miał swój koncert, angażował odbiorców w wybór kreacji. Zdaniem piszącej te słowa happening osłabił przekaz, bo jeśli nawet intencją artysty było szyderstwo z celebryckich problemów (w czym, a nie z czym wystąpić przed ludźmi), to jednak Witkowa autentyczność i charyzma ucierpiała na tej przebierance. Tym nie mniej koncert był bardzo udany, dobry pod względem muzycznym, artysta życzliwy i nie stroniący od publiczności, więc kto wziął udział w wydarzeniu, na pewno nie żałował. Warto jeszcze dodać, że muzyk zaangażował się w akcję ,,Stop playbackom“, a w tej kwestii może liczyć na pełne poparcie GCKSiR w Krośniewicach.

Ostatnim punktem programu pierwszego dnia święta miasta była zabawa taneczna przy muzyce zespołu Disco Dance z Krośniewic. Miłośnicy tańca bawili się do północy, a pogoda ze wszech miar temu sprzyjała, racząc odbiorców urokiem czerwcowej nocy.

 

zdgoogle 96dp zdjęcia - występy artystyczne 
zdgoogle 96dp zdjęcia - teren zabawy
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here