UK Bookmakers

Świadectwo z paskiem

Administrator.

 DSC0035 copyUWAGA!

Uczestnicy koncertu

,,Świadectwo z paskiem”

i Rodzice!

Zginęły zielone spodenki dziewczęce – ogrodniczki w kwiatki i biały zegarek. Bardzo prosimy, aby zwrócić uwagę, czy poszukiwane rzeczy nie zostały zabrane przypadkiem wraz z własnymi ubraniami. A może ktoś schował, chcąc zrobić psikusa? Może ktoś widział kogoś innego, kto chowa lub zabiera zaginione rzeczy? Czekamy na informację, bo zegarek to prezent i dziecko bardzo przeżywa jego stratę.

Kadra Ośrodka Kultury,
tel. 24 25 23 792

Rok kulturalny nie pokrywa się z kalendarzowym – zaczyna się wraz z powrotem dzieci do szkół a kończy wówczas, gdy zaczynają się wakacje. W czwartek, 13 czerwca 2019r. Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji podsumowało pracę dziecięcych sekcji artystycznych w minionym roku kulturalnym – był to koncert, który po raz czwarty zorganizowano w Ośrodku Kultury OSPa pod hasłem ,,Świadectwo z paskiem”. Na uroczystość licznie przybyli miejscowi samorządowcy – przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Kępisty i radni – Anna Chmielecka, Beata Czerwińska, Jadwiga Piotrowska, Magdalena Suska, Mariola Łukomska, Andrzej Konwerski, Andrzej Bonawenturczak i Adam Nowicki. Nie zabrakło też najwierniejszej publiczności, czyli rodziców i dziadków –  w gorącej atmosferze czerwcowego wieczoru (32°C) oklaskiwali oni młodych artystów. W programie koncertu znalazły się prezentacje pięciu sekcji, w których dzieci zdobywały umiejętności artystyczne – gry na instrumencie, wokalne, taneczne i aktorskie.

Najpierw wystąpili instrumentaliści – uczniowie Janiny Arent (ognisko muzyczne) i Romana Frontczaka (orkiestra dęta). Ognisko reprezentowało sześcioro pianistów, natomiast orkiestra wydelegowała czworo adeptów gry na instrumentach dętych (flet, tenor, trąbka), którzy tym razem zaprezentowali się  solo (orkiestra w pełnym składzie nie mogła wystąpić ze względu na zajęcia uczniów szkoły muzycznej – trudno opuszczać lekcje tuż przed egzaminami).

Kolejny punkt programu koncertu to przeplatanka śpiewu i tańca. Dziecięca Grupa Wokalna, nad którą pieczę sprawuje Aleksandra Kołodziejska, wykonała trzy utwory (,,Są na świecie”, ,,Bądź jak ptak” i ,,Straszny dworek”). Natomiast tancerze pod kierunkiem instruktora Roberta Drobińskiego zaprezentowali tańce Disco fitness, sambę, walc angielski, polkę, sambę solo, cha-chę i jivae’a.

Na koniec wystąpiła Grupa Teatralna Na przekór, prezentując przedstawienie pt. Czarno- białe historie. Reżyserką była Justyna Szadkowska – opiekunka zespołu. Minispektakl oparty został na tekstach Marcina Brykczyńskiego. Zainscenizowane czarno-białe wiersze, wzbogacone o kostiumy i urok osobisty aktorów, spodobały sią publiczności. Dla grupy występ był nie lada wyzwaniem ze względu na konieczność zmiany strojów w bardzo krótkim czasie (garderoba w OSPie ma rozmiar mikro!). Pomoc pań asystentek umożliwiła jednak sprawne przebranie się, a w sytuacji podbramkowej monolog prowadzącej spektakl Zofii Chmieleckiej o tym, jak biel i czerń dodaje życiu charakteru i jak kontrasty podkreślają piękno świata, uratował sytuację (brawo Zosiu!).

Wszyscy uczestnicy koncertu mieli możliwość wylosowania wakacyjnego upominku – były to gadżety przekazane przez sponsorów, w tym wejściówki na basen podarowane przez radną Jadwigę Piotrowską. Na zakończenie zabrał głos przewodniczący Sławomir Kępisty, który nie szczędził pochwał artystom i przekazał życzenia udanych wakacji, a wszyscy państwo radni obdarowali dzieci słodyczami. Słowa podziękowań i gratulacje od burmistrz Katarzyny Erdman, nieobecnej ze względu na wyjazd służbowy, przekazała też dyrektor Małgorzata Przygodzka.

Za nami kolejny rok wspólnej pracy. Dzieci i młodzież w sekcjach artystycznych poszukują swoich pasji, bo dzieciństwo to czas prób, poznawania siebie, odkrywania talentów. Dlatego nich nie dziwi nikogo, że niektórzy artyści kilkakrotnie wystąpili na scenie, bo jeszcze nie wiedzą, czy bardziej kochają śpiew, czy taniec, czy grę na instrumencie, czy aktorstwo. Próbują. Na pewno lubią scenę – wszystkie prezentowane formy artystyczne wiążą się z występami i bez obecności odbiorców tracą sens. Warto jednak pamiętać, że próby, ćwiczenia w domu, występy – wszystko to daje dziecku nie tylko umiejętności merytoryczne, ale bezcenne przygotowanie do życia, w którym trzeba umieć poradzić sobie ze stresem, zaprezentować siebie, pokonać obawę przed występami publicznymi, współpracować w grupie albo być zdanym tylko na siebie, przyzwyczajać się do obowiązków, umiejętnie planować czas. Poza tym spróbujcie, drodzy rodzice, w dzisiejszym świecie dobrze wychować dziecko bez pasji.  

W koncercie Świadectwo z paskiem

na zakończenie roku kulturalnego 2018-2019 wystąpili:

1. Prezentacje instrumentalne – instruktorzy Janina Arent, Roman Frontczak

Antonina Pietrzykowska – Orkiestra Dęta z Krośniewic

 Mały John

Mateusz Borkowski – Ognisko Muzyczne

Wisło Moja – opr. Małgorzata Biskupska

Amelia Frątczak – Orkiestra Dęta z Krośniewic, tenor

Etiuda nr 66

Marek Borkowski – Ognisko Muzyczne

Sonatina a-moll cz.III Allegretto – Cornelius Gurlitt

Anita Frątczak – Orkiestra Dęta z Krośniewic, flet

Piękna Ameryka

Julita Kacprzak – Ognisko Muzyczne

Sonatina C-dur – Fritz Spindler

Miłosz FrątczakOrkiestra Dęta z Krośniewic, trąbka

Etiuda nr 35

Julia Chorzalska – Ognisko Muzyczne

Wariacje G-dur – Friedrich Kuhlau

Natalia Łuczak – Ognisko Muzyczne

Nie chcę cię – opr. Małgorzata Biskupsk

Weronika Rydzewska – Ognisko Muzyczne

Polonez B-dur – Fryderyk Chopin

2. Prezentacje wokalne – instruktor Aleksandra Kołodziejska

Są na świecie tercet Natalia Łuczak, Natalia Rogulska, Karolina Wojtasiak

Bądź jak ptak duet Karolina Nijakowska i Katarzyna Hyzopska

Straszny dworek – Natalia Łuczak, Natalia Rogulska, Karolina Wojtasiak, Iga Jańczy, Karolina Nijakowska, Katarzyna Hyzopska, Nikola Aleksanderczyk

3. Prezentacje taneczne – instruktor Robert Drobiński

 • Disco fitness – cały zespół
 • Samba, walc angielski, polka
  Stanisław Turowski
  Natalia Rogulska
  Wiktoria Sławińska
  Martyna Pacholczyk
  Angelika Cieślińska
  Robert Drobiński
 • samba solo, cha-cha i jive
  Martyna Pacholczyk
  Ewelina Pacholczyk
  Karolina Nijakowska
  Nikola Zdera
  Patrycja Umiastowska
  Kacper Sławiński

4. Prezentacja teatralna

Dziecięca Grupa Teatralna Na przekór, instruktor- Justyna Szadkowska

Spektakl pt. Czarno-białe historie
Antonina Pietrzykowska
Natalia Łuczak
Kamila Śliwińska
Daria Śliwińska
Artur Klarzak
Martyna Płócienniczak
Maria Chmielecka
Maciej Sztygiel  
Maja Kalinowska
Iga Jańczy
Franciszek Kruszyński
Natalia Nowak
Piotr Zasadziński
Filip Zasadziński
Zofia Chmielecka
i parasol ks. Łukasza

Serdecznie dziękujmy

Dzieciom – za radość, energię, chęć zdobywania nowych umiejętności,

Instruktorom – za cierpliwość i moc zarażania pasją,

Rodzicom i Dziadkom – za to, że podejmują trud dowożenia dzieci
i motywują w zwątpieniu.

Cieszcie się słońcem! Odpoczywajcie bezpiecznie!

Do zobaczenia po wakacjach!

Pamiętajcie, żeby przysłać do nas widokówki
z miejscowości wypoczynkowych, które odwiedzicie latem –
ratujemy tradycję i sprzeniewierzamy się wszechobecnym sms-om.

Poza tym sprawicie nam ogromną przyjemność…

 

Kadra Ośrodka Kultury OSPa

i dyrektor GCKSiR Małgorzata Przygodzka

zdgoogle 96dp zdjęcia

 

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here