UK Bookmakers

Dni Krośniewic - Parada z uśmiechem

Administrator.

 DSC0212 copyParada to już tradycja Dnia Dziecka w Krośniewicach, może jeszcze niezbyt długa, ale za to dynamicznie rozwijająca się i zyskująca wielu zwolenników, zwłaszcza w gronie najmłodszych mieszkańców. Hasło Obudź w sobie dziecko!, które GCKSiR kieruje do rodziców, jest skuteczne, bo wiele mam i tatusiów ramię w ramię ze swoją latoroślą kroczy w kostiumie ulicami miasta. Ciekawe jest to, że obudzenie w sobie dziecka z łatwością przychodzi też dorosłym bez rodzinnych motywacji – robią to nie dla swojego pupilka, synka czy córeczki, ale dla wszystkich dzieci, aby uatrakcyjnić przemarsz i wzbudzić ich uśmiech. Z ochotą podejmują zadanie przedzierzgnięcia się w postać z zaczarowanego świata (bajka nie gra roli!), a przy tym dobrze się bawią.

Uczestnicy Parady z uśmiechem gromadzili się na skwerze miejskim już od godz. 14.20. Oczekiwanie na przemarsz barwnego korowodu umilały czary iluzjonisty Damatusa, który sprawiał, że jedne rzeczy znikały, inne pojawiały się, a dzieci i dorośli zaczynali wpisywać się w założenia parady – bez uśmiechu w Paradzie z uśmiechem kroczyć po prostu nie wypada.

Śmiało można powiedzieć, że tegoroczna parada, podobnie jak ta z ubiegłego roku, była udana, bo naznaczona naturalną dziecięca radością. Po raz pierwszy swoją obecność zaznaczyły klany – czarty z GCKSiR wraz z wolontariuszami otwierały przemarsz (stroje służbowe, jednolite, bicykle na wyposażeniu, tylko na ogon trzeba było uważać, bo z łatwością wkręcał się w szprychy), potem reprezentacja dziecięcego świata z transparentem, na którym widniało hasło Dziś rządzą dzieci! dobitnie podkreślające, jaki jest cel przemarszu. Za nimi kroczyli zaś ci, którzy władze na jeden dzień oddać powinni – burmistrz Katarzyna Erdman i goście – poseł Tadeusz Woźniak, senator Przemysław Błaszczyk i członek zarządu Sejmiku Województwa Łódzkiego Zbigniew Linkowski. Dalej maszerowała Śnieżka wraz z drużyną umuzykalnionych krasnoludków przygrywających ,,pod nogę”, zgodnie z rytmem wskazywanym przez tamburmajora (były to hity dziecięce wszech czasów). Stroje onej grupy – służbowe, tradycyjne, bez ekstrawagancji – krasnoludzka klasyka, jedynie batuta tamburmajora przełamywała konwencję grupy. Dalej reszta dziecięcego świata wraz z rodzicami, czyli księżniczki, wróżki, przedstawiciele różnych krain i nacji, a w tym gronie w szczególny sposób wyróżniała się pokaźna grupa przybyszów z czasu średniowiecza. Trzydziestoosobowej grupy złożonej z rycerzy i panien dworskich nie sposób było nie zauważyć – tak to w paradnym szyku krośniewickimi ulicami kroczyło Nowe. Pochód zamykała eskadra zadziwiająca niejednego przechodnia i nie wiadomo, co zwracało większą uwagę – konie (mechaniczne) czy jeźdźcy (od drapieżnych kotów po słodkiego misia). Jednak jeźdźcy…

Na placu zabawy dokonano przekazania klucza do bram miasta – burmistrz Katarzyna Erdman wręczyła go dziecięcej reprezentacji i wówczas okazało się, że sprawowanie władzy to nie jest lekkie zadanie (skoro klucz waży prawie 3 kg!). Samorządowcy różnych szczebli – gminnego, powiatowego, wojewódzkiego oraz reprezentanci krajowej władzy ustawodawczej złożyli serdeczne życzenia dzieciom z okazji ich święta.

Po przejęciu władzy dzieci mogły korzystać z przygotowanych atrakcji i bawić się na całego, ale wcześniej nastąpiło losowanie nagrody głównej dla przebranych uczestników parady, czyli roweru ufundowanego przez miejscowych samorządowców – burmistrz Krośniewic Katarzynę Erdman oraz radnych Klubu Przyjazna Gmina i radnego niezrzeszonego Andrzeja Bonawenturczaka, a także przez Neopunkt w Krośniewicach. W trakcie tego popołudnia wiele nagród pozyskanych przez GCKSiR, a przekazanych przez życzliwych sponsorów, trafiło do rąk dzieci. Zabawa w parku rozrywki trwała do godz. 20.00.

zdgoogle 96dp zdjęcia 
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here