UK Bookmakers

Dni Krośniewic - I Krośniewicka Płaska Dycha po Asfalcie

Administrator.

 DSC0022Początek czerwca br. upłynął krośniewiczanom pod znakiem sportu i zabawy. Dni miasta zorganizowane przez Burmistrza Krośniewic i Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach, przy współpracy wielu instytucji gminnych oraz wolontariuszy, odbyły się przy pięknej pogodzie, a w programie nie zabrakło atrakcji dla osób w różnym wieku i o różnych potrzebach dotyczących spędzania wolnego czasu. Najwięcej propozycji skierowano do najmłodszych mieszkańców gminy, bowiem 1 czerwca to ich święto, ale i dorośli mogli znaleźć coś dla siebie w ofercie wydarzeń kulturalnych, rekreacyjnych bądź sportowych.

Dni Krośniewic rozpoczęły się od imprezy sportowej dla biegaczy, nad którą patronat honorowy sprawowało Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Starosta Kutnowski, a patronat medialny przyjęło ,,Powiatowe Życie Kutna” i RadioQ.

O godz. 9.00 otwarto biuro I Krośniewickiej Płaskiej Dychy po Asfalcie. W programie wydarzenia przewidziano dwa biegi – pierwszy dla dzieci i młodzieży na trasie o długości 2700m) oraz bieg główny na dystansie prawie 10 km, adresowany do osób powyżej 16 roku życia. W biegu dzieci i młodzieży wzięło udział 41 uczestników. Najszybszy okazał się Jakub Frydrysiak (00:09:19), drugie miejsce zajął Kacper Jędrzejczak, a trzecie – Wiktor Wojtera. Natomiast na starcie biegu głównego stanęło 38 osób. Najszybciej dystans pokonał Artur Kamiński z Płocka (0:33:0), drugie miejsce zajął Krzysztof Bałatka, a jako trzeci na mecie zameldował się Henryk Kuciejczyk z Szydłowa. Najszybsi krośniewiczanie to Dariusz Witczak (4. czas), Czesław Błaszczyk (7. czas), Andrzej Pasternak (10. czas) i Łukasz Marciniak (13. czas). Wynik wymienionych wyżej panów zadecydował o zwycięstwie drużynowym krośniewiczan (grupa Nasze Miasto Krośniewice) przed reprezentantami Kutna (Kutno Biega) i Żychlina (Rozbiegani Żychlin). Wszyscy uczestnicy obu biegów otrzymali medale – na mecie dekorowali zawodników burmistrz Katarzyna Erdman i senator Przemysław Błaszczyk. Natomiast na scenie o godz. 14.30 zwycięzcom poszczególnych kategorii wręczono puchary i nagrody rzeczowe pozyskane od sponsorów przez dyrektora biegu Cezarego Jankowskiego.

Płaska Dycha to pierwszy długi bieg w Krośniewicach – dotąd w naszym mieście odbywały się wyłącznie biegi rekreacyjne na dystansie ok. 3000 m (zainicjował je Klub Sportowy Expom, a następnie obowiązki organizacyjne przejęło GCKSiR). Nowym elementem był też elektroniczny pomiar czasu, dzięki czemu zawodnicy wyposażeni w chipy mogli poznać swój wynik od razu po przekroczeniu mety. Również dzieci i młodzież uczestniczący w krótszym biegu mogli poczuć się jak profesjonalni biegacze, bowiem pomiar zapewniono na obu dystansach.

Uczestnicy biegu krótkiego wzięli udział w losowaniu nagrody głównej – roweru, ufundowanego przez członka Zarządu Powiatu Kutnowskiego Tomasza Walczewskiego, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Kutnowskiego Tomasza Marciniaka oraz Neopunkt w Krośniewicach. Każdy z młodych biegaczy otrzymał upominek, a o przydziale gadżetów zadecydował los. Nagrody wręczali miejscowi samorządowcy i gość – senator Przemysław Błaszczyk.

Po zakończeniu biegu można było posilić się hamburgerami i sałatkami serwowanymi przez stoisko Stowarzyszenia Innowatorów Wsi pod hasłem ,,Mięso wieprzowe dla wszystkich zdrowe”. Organizacja przygotowała również pokaz przyrządzania zdrowej żywności.

zdgoogle 96dp  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here