UK Bookmakers

Kolejny teatralny sukces Młodych Duchem

Administrator.

IMG 20190513 0001W minioną sobotę, 11 maja br. w Sieradzkim Centrum Kultury odbył się XX Przegląd Twórczości Seniorów. Impreza ma już swoją wieloletnią historię, a organizatorzy spotkania tego dnia świętowali jubileusz, jednak krośniewiczanie uczestniczyli w niej po raz pierwszy. Występ był udany i zaowocował zdobyciem I miejsca w kategorii Teatry.

Młodzi Duchem zaprezentowali spektakl pt. Zielona Gęś – o miłości i innych demonach, opracowany w wyniku warsztatów teatralno- kabaretowych zorganizowanych w Ośrodku Kultury w ramach Współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego (jesienią 2018r.). Warto przypomnieć, że scenografia jest dziełem Katarzyny Ślusarczyk i Piotra Rytkowskiego, akompaniowała zespołowi Janina Arent, a przedstawienie wyreżyserowała Małgorzata Przygodzka. Trzeba jednak podkreślić, że sukces jest wspólnym dziełem całego zespołu – aktorów i osób zaangażowanych w przygotowanie inscenizacji. Występ na deskach Teatru Miejskiego w Sieradzu to druga prezentacja konkursowa krośniewickiego spektaklu. Wcześniej, 11 kwietnia udział w przeglądzie zorganizowanym przez Łódzki Dom Kultury zaowocował zdobyciem II nagrody w tej samej kategorii.

W Sieradzu prezentacje solistów i zespołów uprawiających różne formy sceniczne odbywały się przez cały dzień (od godz. 10.00 do 20.00). Można było podziwiać wokalistów śpiewających solo, w duetach i zespołowo, śpiewaków ludowych, gawędziarzy, aktorów. Aktywność artystyczna seniorów może być powodem do radości dla wszystkich, natomiast uczestnicy przeglądu na pewno mogą być zadowoleni z tego, że są traktowani jak profesjonalni artyści – dobrze nagłośnieni, zapewnia się im także komfort dostosowania sceny do potrzeb, czego doświadczyli również krośniewiczanie. Występ był dla nich sprawdzianem gry w warunkach innych niż zwykle, ale też sprawił ogromną przyjemność, bowiem w pięknym, dobrze wyposażonym obiekcie występowało się pod presją tremy (jak zawsze!), ale wszyscy stanęli na wysokości zadania i mogli wspólnie cieszyć się sukcesem.

Kalendarz wydarzeń, które służą prezentacji dorobku artystycznego seniorów, jest niezwykle bogaty, jednak imprezy kierowane są przede wszystkim do wokalistów i muzyków, rzadziej do artystów uprawiających rękodzieło. Teatry i kabarety sporadycznie mają szansę udziału w występach mających formę konkursu lub choćby przeglądu. Tym bardziej cieszy kolejny krok poczyniony przez Młodych Duchem w kierunku teatralnego Oskara, którego zdobycie prognozowane było już po pierwszym, łódzkim sukcesie. Niniejszym podtrzymuje się przepowiednię.  

Szanowni Państwo Młodzi Duchem, brawo!

 

 zdgoogle 96dp  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here