UK Bookmakers

Biesiadne śpiewanie w Bedlnie

Administrator.

DSC 0327W niedzielę, 28 kwietnia 2019r. odbył się VII POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI BIESIADNEJ Bedlno 2019 zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Bedlnie. Impreza, nad którą patronat objęli Starosta Kutnowski Daniel Kowalik i Wójt Gminy Bedlno Józef Ignaczewski, miała charakter bezkonkursowy, a jej celem było spotkanie i muzykowanie amatorów – miłośników muzyki. Podczas festiwalu zaprezentowało się 24 wykonawców, wśród których znalazły się 3 zespoły działające przy GCKSiR w Krośniewicach. Biesiadne muzykowanie nie ma granic, toteż repertuar prezentowany na scenie był bardzo różnorodny.

Dwie Grupy z Krośniewic wykonały utwory pochodzące z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Lata 20. i 30. Ubiegłego wieku to wyjątkowo dobry czas dla twórczości estradowej w Polsce, toteż możliwości doboru odpowiednio atrakcyjnego repertuaru są bardzo szerokie. Chór Seniorów „Młodzi Duchem” zaśpiewał piosenki Na pierwszy znak (z rep. Hanki Ordonówny) oraz Ach, jak przyjemnie (z rep. Heleny Grossówny). Natomiast kwintet męski wykonał Umówiłem się z nią na dziewiątą (z rep. Eugeniusza Bodo) i Już taki jestem zimny drań (z rep. Mieczysława Fogga).

Trzecią formacją uczestniczącą w festiwalu była kapela Krośniewiacy. Zespół zaprezentował utwory w ulubionym przez siebie stylu, w ,,miejskim klimacie” – były to piosenki Tango Pepita oraz Choć na Pragę z repertuaru Staśka Wielanka, który jest niekwestionowanym mistrzem tego gatunku.

Prezentacje zespołów działających w GCKSiR były udane – dobrze wykonane pod względem muzycznym i atrakcyjne ze względu na image sceniczny, dlatego artystom należą się podziękowania, gratulacje i życzenia wielu kolejnych możliwości muzykowania i pokazywania światu swej pasji.

google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here