UK Bookmakers

Jedna niedziela – dwa występy chóru A’cappella

Justyna Szadkowska.

 DSC0494Niedziela, 5 maja była pracowitym dniem dla zespołu A’cappella. Chórzyści wzięli udział w dwóch uroczystościach, które odbyły się w kościołach parafialnych na terenie gminy Krośniewice. Intensywny pod względem artystycznym dzień okazał się także bogaty w przeżycia natury duchowej i emocjonalnej.

Najpierw chór uczestniczył we Mszy św. odprawionej o godz. 12.00 w Miłonicach, gdzie świętowano odpust w związku z dniem poświęconym patronowi kościoła – świętemu Stanisławowi, biskupowi i męczennikowi. Drugą okazją do udziału w liturgii była uroczystość 50. rocznicy uzyskania święceń kapłańskich przez ks. Andrzeja Lisiaka, który sprawował funkcję proboszcza miłonickiej parafii na początku lat 90. Oprócz pieśni liturgicznych nie mogło obyć się bez życzeń, więc chór wspólnie ze zgromadzonymi parafianami i gośćmi odśpiewał ,,100 lat !”, ale i dostojny jubilat nie pozostał dłużny. Wyśpiewał swoje podziękowania i życzenia dla ks. proboszcza Włodzimierza Wrońskiego, dla ks. Wiesława Frelka – proboszcza parafii w Żychlinie, który przybył wraz z nim na uroczystość i wygłosił kazanie, dla parafian, którzy ciepło wspominają dawnego proboszcza i również przekazali mu wiele życzeń, dla wszystkich zgromadzonych. Chórzyści także odebrali słowa serdecznych podziękowań i uściski od jubilata.

Wieczorem, o godz. 20.00 chór wystąpił w krośniewickim kościele. Dwa lata temu, 5 maja 2017 r. parafia przeżywała wizytę jasnogórskiej ikony. Nawiedzenie było czasem intensywnych przeżyć religijnych dla miejscowej społeczności, a kopia obrazu odwiedza obecnie tutejsze rodziny. W związku z tym, w drugą rocznicę wizyty, odbyło się modlitewne czuwanie. Ksiądz proboszcz Tomasz Jackowski zaprosił chór do zaprezentowania programu wokalno-poetyckiego, na który złożyły się wiersze ks. Jana Twardowskiego i współczesne pieśni religijne stwarzające dodatkowe możliwości interpretacji– poszerzające kontekst lub polemizujące z tekstami księdza- poety. W programie znalazły się m.in. modlitwy do Ducha św., teksty dotyczące papieża Jana Pawła II – pieśń o tej tematyce wykonały najmłodsze wokalistki uczęszczające na zajęcia prowadzone w GCKSiR przez Aleksandrę Kołodziejską (Dziecięca Grupa Wokalna). Chór A’cappella wykonał m.in. pieśni mówiące o cudzie zmartwychwstania i pieśni Maryjne. Wraz z chórzystami wystąpiła skrzypaczka Martyna Baranowska. Wieczorne czuwanie zakończono Apelem Jasnogórskim.

zdgoogle 96dp zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here