UK Bookmakers

Teatralny sukces Młodych Duchem

Administrator.

dyplom 1W czwartek, 11 kwietnia w Łódzkim Domu Kultury odbyło się kolejne, już XVII spotkanie w ramach Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”. Tym razem swoje osiągnięcia prezentowały grupy teatralne i kabaretowe, a wśród nich Młodzi Duchem. Krośniewiccy seniorzy przedstawili program pt. ,,Zielona Gęś – o miłości i innych demonach” przygotowany jesienią 2018r. w ramach projektu ,,Co nam w duszach gra, czyli odkryjmy swój talent jesienią”. Jury przyznało grupie drugą nagrodę.

Na konkursowy minispektakl złożyły się teksty Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego napisane tuż po wojnie dla ,,najmniejszego teatru świata”. Jurorzy docenili ,,piękną pracę zespołową, precyzję i spójność w tworzeniu kostiumów i scenografii, umiejętność doboru środków artystycznego wyrazu, dzięki którym fantastycznie wybrzmiał absurdalny tekst ,,Zielonej Gęsi” – takie uzasadnienie zapisano w protokole obrad jury. Dla Młodych Duchem nagroda jest źródłem radości i powodem do dumy. Członkowie grupy są przyzwyczajeni do występów scenicznych – niemal wszyscy należą do chóru od wielu lat, ale poza nielicznymi wyjątkami po raz pierwszy uczestniczyli w pracy nad spektaklem teatralnym. Efekt zajęć, czyli ,,Zielona Gęś…” jest więc udanym debiutem, docenionym przez profesjonalistów i nagrodzonym. Dekoracje do przedstawienia przygotowali Katarzyna Ślusarczyk i Piotr Rytkowski, akompaniowała Janina Arent, a reżyserką była Małgorzata Przygodzka. Nagrodę wręczył Jacek Sokalski – dyrektor Łódzkiego Domu Kultury.

Warto przypomnieć, że spektakl był już z powodzeniem wystawiany w Krośniewicach (dwukrotnie) i w Dąbrowicach, a w planach zespołu są kolejne prezentacje jako efekt napływających zaproszeń. Zresztą przedstawienie jest nadal rozbudowywane, poszerzane o skecze Zielonej Gęsi mówiące o miłości, zazdrości i zdradzie, więc zespół może nadal bawić się zabawnymi tekstami mistrza Ildefonsa.

Młodzi Duchem zajęli II miejsce, ale z pewnością jest kilka kategorii (szkoda, że nie podlegających ocenie jury!), w których zwyciężyli:

  • najliczniejszy zespół (18 osób na scenie),

  • grupa z największą liczbą mężczyzn (niech zazdroszczą wszystkie sfeminizowane teatry i kabarety, w których panie muszą przyklejać sobie wąsy!),

  • zespół w najelegantszych stylizacjach (cóż piękniejszego nad frak, cóż nad kapelusz!),

  • grupa najlepiej udająca, że jest smutna (to dopiero jest aktorstwo!).

Tak to został poczyniony pierwszy krok w kierunku zdobycia teatralnych Oscarów, co wcześniej czy później nastąpi.

 

 zdgoogle 96dp  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here