UK Bookmakers

Konkurs Recytatorski z Kotem

Justyna Szadkowska.

164625 bW dniu 15 lutego 2019r. Kutnowski Dom Kultury po raz piąty zorganizował Konkurs Recytatorski z Kotem. Uczestniczyła w nim młodzież uczęszczająca do klas VI-VIII szkół podstawowych i gimnazjów. Regulamin zakładał dużą swobodę w wyborze tekstów, gdyż nie określono żadnego motywu przewodniego, a uczestnicy mogli wybrać, czy zmierzą się z prozą, czy z poezją. Jedynym ograniczeniem był czas prezentacji – maksymalnie 5 minut. Feryjny termin konkursu spowodował, że kulminacja przygotowań przypadła na czas przeznaczony na wypoczynek, więc zamiast leniuchowania należało popracować nad swoim rozwojem. Zapewne dlatego udział w konkursie wzięło zaledwie 9 osób.

Po raz pierwszy w Konkursie z Kotem uczestniczyła reprezentacja Krośniewic, która przebojem wdarła się na najwyższe miejsce podium. Daria Śliwińska i Zofia Chmielecka jako jedyne zgłosiły chęć udziału i podjęły się pracy nad odpowiednim przygotowaniem tekstów. Obydwie zostały docenione przez jury i ex aequo zajęły pierwsze miejsce. Daria Śliwińska zaprezentowała wiersz „Wrrrr...” Ludwika Jerzego Kerna, a Zofia Chmielecka zmierzyła się z wierszem „O śmierci bez przesady” Wisławy Szymborskiej. Zosia za wykonanie swojego tekstu dodatkowo otrzymała nagrodę specjalną, przyznaną przez młodzieżowe jury konkursu. Obydwie recytatorki to podopieczne Justyny Szadkowskiej, uczestniczki zajęć teatralnych odbywających się w Ośrodku Kultury OSPa.

Serdecznie gratulujemy laureatkom. Życzymy wielu sukcesów i niesłabnącej przyjemności obcowania z tekstami literackimi oraz odczuwania radości z dzielenia się pięknym polskim słowem.

Kadra GCKSiR

google round logo zdjęcia

Wywiad laureatek konkursu dla Telewizji Kutno.

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here