UK Bookmakers

,,Zwierzątkowo” – sukces krośniewickich recytatorów

Justyna Szadkowska.

52146447 2189212467781056 1236359138481537024 oW dniu 18 lutego 2019r. w Kutnowskim Domu Kultury odbyła się kolejna edycja Wielkiego Konkursu Recytatorskiego „Zwierzątkowo”, skierowanego do dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Konkurs co roku cieszy się dużą popularnością, a w recytatorskiej rywalizacji wielokrotnie brali udział uczestnicy zajęć teatralnych prowadzonych w Ośrodku Kultury. Tym razem nie mogło być inaczej – silna reprezentacja młodych krośniewickich aktorów należących do grupy ,,Na przekór” wystartowała w rywalizacji, odnosząc sukces.

Jury w składzie: Jadwiga Rzetelska (instruktor KDK, pomysłodawca konkursu), Dominika Staniszewska (instruktor KDK, przewodnicząca jury), Natalia Katarzyńska (Studio Teatralne ,,Oj”, Grupa Teatralna ,,od jutra”) oraz Zofia Bregier, Joanna Bregier i Zuzanna Olejnik (Teatr PUSZEK) po przesłuchaniu 36 uczestników doceniło krośniewickich recytatorów, którzy niemal opanowali podium w swoich kategoriach. W najmłodszej grupie nie wystartował żaden krośniewiczanin, natomiast drugiej kategorii Franciszek Kruszyński zajął I miejsce – prezentował wiersz „Mysz i kot” Pawła Gołucha, a Martyna Lankiewicz zajęła III miejsce, wykonując utwór „Zebra” Hanny Niewiadomskiej. W trzeciej kategorii Iga Jańczy, recytując „Gąski w podróży” Agnieszki Frączek, zdobyła I nagrodę. Natomiast w czwartej kategorii I miejsce jury przyznało Natalii Łuczak za „Pchłę” Hanny Niewiadomskiej i IV miejsce Antoninie Pietrzykowskiej mierzącej się z wierszem „Konik polny i boża krówka” Jana Brzechwy. Radość grupy była ogromna, choć trzecie i czwarte miejsca nie do końca satysfakcjonowały uczestników – każdy przygotował się najlepiej jak umiał i ambitnie dążył do zwycięstwa. Triumf jednak napawał dumą kibicujących rodziców, starsze koleżanki i opiekuna grupy – Justynę Szadkowską, a sukcesy odniesione w obydwu feryjnych konkursach recytatorskich z pewnością będą dużą dawką motywacji do dalszej pracy i rozwoju całej grupy ,,Na przekór”.

Serdecznie gratulujemy naszym młodym recytatorom i życzymy, samych zwycięstw, zapewniając, że każde miejsce, także trzecie i czwarte, zasługuje na burzę oklasków, bukiety kwiatów, zdjęcia przy ściance i wywiady w gazetach. Mamy jednak nadzieję, że największą nagrodą są piękne wspomnienia i radość z możliwości obcowania z literaturą w takiej parateatralnej formie. Głośno bijemy brawo i zapewniamy, że jesteśmy bardzo dumni! 

Kadra GCKSiR

google round logo zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here