UK Bookmakers

Seniorzy kolędowali w Łodzi

Justyna Szadkowska.

 DSC0367Łódzki Dom Kultury w 2019r. kontynuuje pomysł artystycznych spotkań seniorów. W dniu 25 stycznia odbył się XIV Przegląd Twórczości Dojrzałej Przystanek 60+. Wzięły w nim udział zespoły, chóry i soliści, którzy wykonywali pieśni bożonarodzeniowe. Chór Seniorów ,,Młodzi Duchem” uczestniczył w tym wydarzeniu. W programie występu krośniewickiego zespołu znalazły się kolędy ,,Gdy śliczna panna”, ,,Mizerna, cicha” i ,,W mroźną noc grudniową”.

W przeglądzie wzięło udział wielu wykonawców – solistów i grup. Na scenie ŁDKu wystąpiło tego dnia ponad 300 osób. ,,Młodzi Duchem” śpiewali a’cappella z podziałem na głosy, a dyrygowała Janina Arent. Zespół zaprezentował trzy utwory, spośród których dwa to piękne stare kolędy (,,Mizerna, cicha” pochodzi z XIXw., natomiast ,,Gdy śliczna panna” to utwór anonimowego autorstwa napisany na początku XVIIIw.; przez czas rozbiorów przetrwał bez druku, tylko w kopiach wykonanych odręcznie). Chórzyści włożyli wiele pracy w przygotowanie repertuaru, wytrwale trenowali. Co prawda stres sprawił, że nie są zadowoleni ze swojego występu, trzeba jednak podkreślić, że ,,Młodzi Duchem” wciąż się rozwijają, poszerzają repertuar, często występują i zaznaczają swoją obecność w regionie, uczestnicząc w przeglądach Przystanek 60+ oraz innych imprezach. Fakt, że artysta nie jest z siebie zadowolony, świadczy o jego ambicjach i dążeniu do perfekcji. Wiadomo jednak, że nie zawsze na scenie udaje się dobrze wykonać to, co – wydawać by się mogło – znakomicie jest wyćwiczone.

GCKSiR życzy chórzystom samych sukcesów. Na pewno jeszcze nie raz zadowolą oni publiczność (i siebie) pięknym śpiewem, a od lat nieustannie zachwycają pogodą ducha, życzliwym usposobieniem, aktywnością, energią i codzienną radością. Szanowni Państwo, jesteście wspaniali!

google round logo zdjęcia - GCKSiR
google round logo zdjęcia - ŁDK
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here