UK Bookmakers

Występ grupy ,,Na przekór” w Żychlinie

Administrator.

 DSC0343 copy22 stycznia w Żychlińskim Domu Kultury odbył się I Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych KURTYNA 2019. Grupa teatralna ,,Na przekór” uczestniczyła w tym wydarzeniu, prezentując swój spektakl pantomimiczny pt. ,,Jestem człowiekiem”.

W programie przeglądu znalazły się cztery przedstawienia – trzy przygotowane w domach kultury (KDK, ŻDK i GCKSiR) oraz jedno wystawione w ramach działań pozalekcyjnych w szkole (Koło Optymistów Teatru KOT działające przy Szkole Podstawowej nr 2 w Żychlinie). Spektakle miały różną formę i podejmowały różnorodną tematykę – od autorskiej wersji znanych dzieł światowej dramaturgii (występ Studia Teatralnego ,,Oj” – inscenizacja na motywach ,,Makbeta” W. Szekspira), poprzez rolę historii w życiu współczesnych pokoleń, zwłaszcza młodzieży zafascynowanej komputerami i smartfonami (przedstawienie żychlińskiego KOT), kabaretowe ujęcie życia szkolnego (w programie grupy teatralnej ,,Dziewczyny zza Kurtyny”, ŻDK) aż po ważne problemy związane z niezrozumieniem, brakiem akceptacji, odrzuceniem w przedstawieniu grupy GCKSiR. Autorka scenariusza i reżyserka zarazem – Justyna Szadkowska czerpała inspirację ze spektaklu przygotowanego przez Łódzką Grupę Pantomimiczną. Obraz zaprezentowany przez grupę GCKSiR porusza problem trudności w relacjach, z jakimi zmagają się osoby starsze, samotne matki, osoby niepełnosprawne czy uczniowie w szkole, których odrzuca grupa rówieśnicza. Samotność jest zawsze bolesna, bez względu na wiek, a każdy człowiek ma prawo do godności i do szacunku – oto przesłanie spektaklu krośniewickich aktorów. Wszystkie inscenizacje zostały ciepło przyjęte przez widownię. Przegląd nie miał formy konkursu, jury nie oceniało przedstawień, ale spotkanie teatralnej różnorodności na jednej scenie było ciekawe, a wrażenia na pewno powrócą jako temat dyskusji w czasie najbliższych zajęć grupy.

Żychliński Dom Kultury zamierza kontynuować pomysł organizowania przeglądu. Dyrektor Magdalena Modrzejewska- Rzeźnicka zaprosiła wszystkich aktorów na kolejną edycję spotkań teatralnych. Krośniewiczanie chętnie zaprezentują się również za rok, a na razie cieszą się osiągnięciami, gdyż pantomimę pochwalono w Żychlinie, a miejscowi odbiorcy w miniony piątek gorąco oklaskiwali jasełka w wykonaniu tej grupy (Spektakl ,,Anielska opowieść o Bożym Narodzeniu”).

GCKSiR gratuluje młodzieży oraz prowadzącej Justynie Szadkowskiej i życzy wielu Oscarów (albo przynajmniej nominacji!).

 google round logo  zdjęcia GCKSiR
 google round logo  zdjęcia - eKutno.pl
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here