UK Bookmakers

Osiem dni – cztery koncerty

Administrator.

 DSC0854Miniony tydzień – od niedzieli (6 stycznia) do niedzieli (13 stycznia) obfitował w koncerty Orkiestry Dętej z Krośniewic. Zespół zagrał aż cztery razy, a każdy występ był jedyny w swoim rodzaju.

Pracowity tydzień zaczął się od oprawy niedzielnej Mszy Świętej w kościele pw. św. Jadwigi Królowej Polski w Kutnie. Święto Objawienia Pańskiego potocznie zwane Trzech Króli to doskonała okazja do zaprezentowania repertuaru kolęd. Parafianie obecni na eucharystii chętnie włączyli się w śpiew, a ksiądz na koniec serdecznie podziękował wykonawcom i zachęcił osoby z muzycznym talentem, by wstąpiły do orkiestry.

Wtorkowe przedpołudnie, 8 stycznia stało się okazją do uświetnienia balu choinkowego zorganizowanego przez Ośrodek Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczy „Niezabudka” w Kutnie. Impreza odbyła się w Kutnowskim Domu Kultury, a występ Orkiestry Dętej z Krośniewic był bardzo ważnym elementem bogatego jej programu. Taneczna muzyka grana na żywo świetnie pobudzała do tańca i zabawy. Radość była ogromna. Artyści otrzymali w ramach podziękowania drobne upominki, ale chyba dla każdego najważniejszymi wyrazami wdzięczności były szczere uśmiechy podopiecznych „Niezabudki”.

Kolejny występ odbył się w piątek, 11 stycznia w Szkole Podstawowej w Mazewie. Ten noworoczny koncert, zatytułowany ,,Muzyka bez granic”, był wyjątkowy, ponieważ swoje siły połączyły aż dwa zespoły – Orkiestra Dęta z Krośniewic i Orkiestra Dęta z Mazewa, obydwie prowadzone przez kapelmistrza Romana Frontczaka. Silna grupa, złożona z 29 instrumentalistów muzykujących pod jedną batutą, robiła wrażenie zarówno na dzieciach, jak i na dorosłych. Udowodniono, że „muzyka nie ma granic”. „Nieważne gdzie, nieważne co, nieważne w jakim składzie, ważne że gra się z przyjemnością i dla przyjemności innych” – stwierdził dyrygent. Rozrywkowy repertuar rozbawił publiczność, a dyrektor szkoły Romuald Szmaja podkreślił wagę muzycznego rozwoju i zachęcił dzieci do podjęcia nauki gry na instrumentach.

Pracowity tydzień zakończył się 13 stycznia oprawą Mszy w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Krośniewicach. W murach świątyni zabrzmiała kolędowa klasyka, czyli piękne utwory z długą tradycją w polskiej kulturze – ,,Triumfy Króla Niebieskiego”, ,,Dzisiaj w Betlejem”, ,,Gdy się Chrystus rodzi”, ,,Anioł pasterzom mówił”, ,,Przybieżeli do Betlejem”, ,,Z narodzenia Pana”, ,,Mędrcy świata, monarchowie”. Na koniec przyszła pora na lżejsze utwory, również te, które mają piękną melodię, a opowiadają o świeckiej stronie świąt, jak ,,Last Christmas” (słynny przebój zespołu Wham!) czy ,,Jingle bells” (utwór z XIX w. spopularyzowany w latach powojennych XX w. przez Franka Sinatrę; polska wersja piosenki nosi tytuł ,,Pada śnieg”). Wspomniane kompozycje pozostawiły widzów w wyjątkowo radosnym nastroju na resztę pochmurnego, dżdżystego dnia, rozbudzając marzenia o padającym śniegu i pięknej bieli świata. Ksiądz proboszcz Tomasz Jackowski dobrym słowem podziękował muzykom za niedzielne kolędowanie, a wierni – gorącymi oklaskami.

Ostatnie koncerty pokazały, że orkiestra ma coraz bogatszy repertuar, co wpływa na poziom gry zespołu i stymuluje rozwój umiejętności poszczególnych muzyków. Wszystkim członkom Orkiestry Dętej z Krośniewic należą się wyrazy uznania za zaangażowanie, poświęcony czas i wysiłek związany z indywidualnymi przygotowaniami do gry oraz godzeniem koncertów z pracą, nauką i obowiązkami domowymi. Warto jednak czasami ponieść wyrzeczenia, by później zostać docenionym przez publiczność, co jest zauważalne, ponieważ rzesza wiernych fanów krośniewickiego bandu wciąż się powiększa.

google round logo zdjęcia - 6 stycznia
 google round logo zdjęcia - 8 stycznia 
 google round logo zdjęcia - 11 stycznia 
 google round logo zdjęcia - 13 stycznia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here