UK Bookmakers

Zwycięstwo chóru A’cappella w IX konkursie Kolęd i Pastorałek w Łęczycy

Justyna Szadkowska.

IMG 1216

W miniony piątek, 11 stycznia w Łęczycy odbył się IX Przegląd Kolęd i Pastorałek ,,Hej, w Dzień Narodzenia” zorganizowany przez Łęczycki Dom Kultury. W rywalizacji o najlepsze miejsca wzięło udział ponad 60 uczestników. Krośniewice reprezentowały dwie solistki – Wiktoria Wojtasiak i Karolina Wojtasiak oraz zespoły – Chór Seniorów ,,Młodzi Duchem” i A’cappella.

Wykonawcy przybyli z różnych części województwa, przede wszystkim z powiatów łęczyckiego, kutnowskiego, łowickiego i zgierskiego, a niektórzy przyjechali z bardziej oddalonych miejscowości. Ogromna liczba zgłoszonych uczestników spowodowała, że prezentacje ograniczono do jednego utworu, zamiast dwóch określonych regulaminem. Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach, w trzech z nich krośniewiczanie mieli swoich reprezentantów. W najmłodszej grupie wystąpili wykonawcy do 11 lat, a wśród nich Karolina Wojtasiak (z piosenką ,,Sianko na stół”). Był to konkursowy debiut młodziutkiej wokalistki poza lokalnym środowiskiem. W drugiej kategorii (12-15 lat) GCKSiR reprezentowała Wiktoria Wojtasiak, która wykonała utwór ,,Nie było miejsca dla Ciebie” (również debiutowała w konkursie). W kategorii zespołów wystąpiły dwa chóry GCKSiR – ,,Młodzi Duchem” zaśpiewali pieśń ,,W mroźną noc grudniową”, natomiast A’cappella wykonał kolędę ,,Mizerna, cicha”. Wieczorem, gdy ogłoszono wyniki, okazało się, że w gronie laureatów jest chór A’cappella.

Koncert laureatów odbył się w niedzielę, 13 stycznia w kościele pw. św. Andrzeja w Łęczycy. Piękna, stara świątynia z dobrą akustyką to znakomite miejscem na bożonarodzeniowe kolędowanie. Nagrody wręczali prezydent Łęczycy Paweł Kulesza i wiceprezydent Wojciech Czaplij. Laureaci wykonywali utwór, który zapewnił im miejsce w gronie najlepszych. Wówczas okazało się, że chór A’cappella zwyciężył w swojej kategorii. Opracowanie kolędy ,,Mizerna, cicha” uznano za bardzo interesujące. Pochwalił je także proboszcz łęczyckiej parafii, ks. Sławomir Sobierajski. Chórzyści i dyrygentka – Aleksandra Kołodziejska nie kryli radości z sukcesu.

Nie każdy udział w przeglądzie czy konkursie kończy się zdobyciem laurów, nie to jest też nadrzędnym celem codziennej pracy sekcji GCKSiR. Zajęcia odbywają się po to, aby umożliwić osobisty rozwój uczestnikom – w tym przypadku w dziedzinie wokalnej. Każdy krok do przodu, postęp w dziedzinie emisji głosu, interpretacji, współpracy wokalnej (osiągania harmonii głosów) to efekt systematycznej pracy. Z radością przyjmuje się wiadomość, że wykonanie zostało dostrzeżone i nagrodzone, ale uczestników można docenić w różny sposób. Dyrektor Domu Kultury w Łęczycy Olga Kurowska podziękowała ,,Młodym Duchem” za to, że uczestniczą w łęczyckim przeglądzie od początku istnienia tej imprezy i dodała: ,,Podziwiam Państwa…”. Była to swoista nagroda. O Karolinie i Wiktorii z pewnością jeszcze usłyszymy – kolejne konkursy to dla nich szansa na doskonalenie umiejętności wokalnych i przyzwyczajanie się do sceny. Najbliższa okazja, aby posłuchać ich śpiewu, zdarzy się już w piątek, 19 stycznia o godz. 18.00, gdy w Ośrodku Kultury OSPa odbędzie się wieczór jasełkowo- kolędowy. GCKSiR serdecznie zaprasza!

google round logo zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here