UK Bookmakers

Kolędowanie ,,Młodych Duchem”

Justyna Szadkowska.

IMG 1207Trwa czas kolędowania. W minioną niedzielę (6 stycznia), gdy przypadało Święto Ofiarowania Pańskiego, Chór Seniorów ,,Młodzi Duchem” zaprezentował koncert pieśni bożonarodzeniowych w kościele parafialnym w Krośniewicach. Akompaniowała i dyrygowała Janina Arent – założycielka chóru i jego kierownik od 15 lat, czyli od początku istnienia.

Seniorzy rozpoczęli kolędowanie przed Mszą św. o godz. 10.30, śpiewali w czasie trwania liturgii, a po jej zakończeniu wykonali jeszcze kilka utworów. W programie znalazły się tradycyjne polskie pieśni, jak ,,Bóg się rodzi” (z tekstem Franciszka Karpińskiego), ,,Mizerna cicha” (z tekstem Teofila Lenartowicza) czy ,,Triumfy króla niebieskiego”, a także nowsze kolędy i pastorałki. W programie nie zabrakło kolędy pt. ,,Mędrcy świata, monarchowie”, która jest szczególnie związana tematycznie ze Świętem Trzech Króli. ,,Młodzi Duchem” zawsze śpiewają z głębi serca, tym razem również wiele emocji popłynęło wraz z dźwiękami bożonarodzeniowych utworów, docierając do wrażliwych obszarów duszy odbiorców. Ksiądz proboszcz Tomasz Jackowski serdecznie dziękował za radosne świąteczne pieśni w wykonaniu zespołu GCKSiR.

Okres Bożego Narodzenia skończy się niebawem, bo 12 stycznia, kolędy jednak można śpiewać do 2 lutego. Za tydzień, 13 stycznia o godz. 10.30 w miejscowym kościele wystąpią muzycy Orkiestry Dętej z Krośniewic pod kierunkiem Romana Frontczaka. Zespół oraz kadra GCKSiR serdecznie zapraszają krośniewiczan do rozmyślań o Bożym Narodzeniu przy dźwiękach polskich kolęd, które tak pięknie przedłużają w nas świąteczny nastrój i przypominają o wielowiekowej tradycji.

google round logo zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here