UK Bookmakers

,,The Best of Muzyczny”

Administrator.

0001 copy copyW minioną sobotę, 4 stycznia czterdziestoosobowa grupa krośniewiczan uczestniczyła w wycieczce do Teatru Muzycznego w Łodzi, gdzie zaprezentowano koncert pt. ,,The Best of Muzyczny”. Program został przygotowany na tegoroczną noc sylwestrową i wówczas miał swoją premierę. Artyści Muzycznego co roku prezentują programy, dzięki którym melomani mogą spędzić tę wyjątkową noc w ulubiony dla siebie sposób. Tym razem na koncert złożyły się przeboje operetkowe i musicalowe, które pochodziły ze spektakli granych w ponadsiedemdziesięcioletniej historii istnienia teatru, a niektóre tytuły w tym okresie doczekały się nawet kilku realizacji.

Na scenie Muzycznego zaprezentowali się śpiewacy i balet. W programie nie zabrakło arii i przebojów musicalowych ze spektakli, które aktualnie teatr ma w repertuarze, jak ,,Wesoła wdówka” Franza Lehara czy słynny musical ,,Jesus Christ Superstar” z rockową nutą, którego autorami są Andrew Lloyd Webber i Tim Rice (krośniewiczanie widzieli obydwa przedstawienia). Nie zabrakło też arii ze ,,Skrzypka na dachu” – musicalu wszech czasów autorstwa Jerry’ego Bocka czy utworów pochodzących z przedstawienia muzycznego „Les Misérables” Claude`a-Michela Schönberga i Alaina Boublila, które jest adaptacją ,,Nędzników” Wiktora Hugo (wyjazd na ten spektakl jest w planach GCKSiR na najbliższy czas). Autorzy koncertu powrócili też do wcześniejszych realizacji – musicalu ,,Wonderful Town” Leonarda Bernsteina czy operetki ,,Księżniczka czardasza” Emmerich Kálmána, a także wyprawili się w przyszłość, prezentując arię z operetki ,,Miss Saigon” Cloude-Michela Schönberga, która wielokrotnie była wystawiana w Muzycznym, a premiera najnowszej realizacji odbędzie się w czerwcu tego roku. Nie zabrakło też słynnego przeboju ,,Wyginam śmiało ciało” pochodzącego ze spektaklu ,,Madagaskar – musicalowa przygoda”, który 3 marca obejrzą najmłodsi krośniewiczanie (i nie będą zawiedzeni, bo przedstawienie jest barwne, dynamiczne, roztańczone i zabawne).

Reżyserem koncertu był Zbigniew Macias. Największe przeboje Muzycznego wykonali Agnieszka Gabrysiak, Emilia Klimczak, Justyna Kopiszka, Aleksandra Wiwała, Kamil Dominiak, Paweł Erdman, Zbigniew Malak, Zbigniew Macias, Michał Mielczarek i Marek Prusisz. Orkiestrę poprowadziła Elżbieta Tomala-Nocuń, natomiast choreografię opracował Artur Żymełka.

Artyści zapewnili odbiorcom wiele niezapomnianych emocji. Koncert mógł się podobać – dynamika, zmiany nastroju, różnorodna scenografia do poszczególnych utworów, światła, piękny taniec, eleganckie kreacje i klimatyczne kostiumy oraz – nade wszystko – światowa muzyka ,,the best”. Teatr przy ulicy Północnej w Łodzi w to cel wielu kulturalnych wypraw krośniewiczan. Rok, który niedawno się rozpoczął, na pewno przyniesie nowe możliwości wyjazdów na spektakle i koncerty. Osoby, którym potrzebna jest kultura do życia, zapraszamy do śledzenia strony internetowej GCKSiR.

 

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here