UK Bookmakers

Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi... – kolędowanie zespołów GCKSiR

Justyna Szadkowska.

 DSC0310 copyPasterka po wieczerzy wigilijnej... – ta wyjątkowa, jedyna w roku Msza św. gromadzi katolików w kościołach, by wspólną modlitwą rozpocząć obchody świąt Bożego Narodzenia. Tego roku w wigilijną noc jak co roku kolędowały sekcje Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach, pomagając zgromadzonym w kościołach wiernym w głębszym przeżyciu bożonarodzeniowego czasu i przypominając, jak pięknym elementem polskiej kultury są kolędy.

O godzinie 21.30 w kościele parafialnym w Miłonicach wystąpiła Orkiestra Dęta z Krośniewic, zaproszona przez ks. proboszcza Włodzimierza Wrońskiego. Kolędowanie rozpoczęło się na pół godziny przed Pasterką. Muzycy pod kierunkiem kapelmistrza Romana Frontczaka wykonali tradycyjne polskie utwory, jak ,,Wśród nocnej ciszy” czy ,,Bóg się rodzi”. Pięknie, z cała mocą trąbek, fletów, klarnetów, saksofonów i pozostałych instrumentów, nie szczędząc płuc, muzycy obwieścili światu początek świąt obchodzonych na pamiątkę Bożego Narodzenia.

Natomiast w krośniewickim kościele kolędował chór A’cappella pod kierunkiem Aleksandry Kołodziejskiej, zaproszony przez ks. proboszcza Tomasza Jackowskiego. Tutaj również czuwanie przed Pasterką zostało wypełnione śpiewem. W programie znalazły się zarówno stare polskie kolędy, jak ,,Mizerna, cicha” z pięknym tekstem Teofila Lenartowicza (utwór pochodzi z okresu romantyzmu), jak również współczesne pieśni, mądre i urokliwe, jak ,,Mario, czy już wiesz”, ,,Ta święta noc” czy ,,Polskie Betlejem”.

Księża proboszczowie obu parafii wyrazili wdzięczność dla zespołów, brawami podziękowali również uczestnicy nocnych modlitw w obu kościołach. Piękny świąteczny repertuar wprowadził wszystkich w wyjątkową atmosferę wigilijnej nocy, której nieodzownym elementem są kolędy opowiadające o tym, jak w ubogiej stajence narodziło się Dzieciatko, ale też skłaniające do refleksji o życiu, o jego wartości, o naszych ważnych sprawach i o tych, które ważnymi czynimy niesłusznie. A już niebawem, bo 6 stycznia, czyli w święto Trzech Króli o godz. 10.30 wystąpi Chór Seniorów ,,Młodzi Duchem”. GCKSiR serdecznie zaprasza do wspólnego kolędowania.

google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here