UK Bookmakers

Wigilijne spotkanie muzyków Orkiestry Dętej z Krośniewic

Justyna Szadkowska.

IMG 20181228 WA0004W sobotę, 22 grudnia spotkali się muzycy Orkiestry Dętej z Krośniewic, aby zgodnie z tradycją podzielić się opłatkiem, kolędować, spędzić czas rodzinnie. Jako że członkowie zespołu, który od sześciu lat prowadzi Roman Frontczak, zawsze podkreślają, iż łączy ich wyjątkowa więź, dlatego spędzenie świąt rodzinnych bez rodzinnej wigilii muzyków orkiestry trudno było im sobie wyobrazić. Zaprosili również gości – ks. proboszcza Tomasza Jackowskiego i dyrektor GCKSiR Małgorzatę Przygodzką. Było to trzecie spotkanie wigilijne w historii zespołu.

O godz. 16. 00, gdy pierwsza gwiazdka ukazała się na niebie, rodziny zasiadły na widowni, a instrumentaliści na scenie. Rozpoczęło się świąteczne muzykowanie. W programie – tradycyjne polskie kolędy, które muzycy wykonali na swoich instrumentach, a członkowie rodzin i goście włączyli się do wspólnego śpiewu. W koncercie debiutował saksofonista Jacek Pietrzykowski, a flecistka Antonina Pietrzykowska, adeptka sztuki gry na tym instrumencie jeszcze nie koncertująca z orkiestrą, wystąpiła solo jako wykonawczyni kolędy – zagadki dla zebranych.

Po zakończeniu koncertu goście złożyli życzenia świąteczne, a następnie wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wigilijnego stołu. Potrawy zostały przygotowane przez rodziców – nie zabrakło ryb i świątecznych słodkości.

Dobrze, że muzyka i wspólna praca potrafi wytworzyć więzi, które przenoszą się do innych sfer życia, a nade wszystko nadają głębszy sens codzienności. Piękne jest to, że muzycy w różnym wieku, o różnym poziomie umiejętności, z różnym stażem w zespole czują się przyjaciółmi. Dobre relacje przekładają się na jakość wspólnej gry.

GCKSiR życzy orkiestrowym rodzinom udanych świąt i wiele miłości – do siebie nawzajem i do muzyki oczywiście!

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here