UK Bookmakers

Mikołajobus w Krośniewicach

Justyna Szadkowska.

 DSC0212Choć pogoda płata figle, to jednak niezaprzeczalnie mamy już grudzień, a jak grudzień to oczywiście... czas świąt! Preludium stanowią mikołajki – imieniny świętego, który zamiast czekać w tym dniu na życzenia i prezenty, sam odwiedza domostwa, szkoły i zakłady pracy, by rozdawać drobne upominki.

6 grudnia do Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach zawitał Mikołaj. Starszy pan pełen wigoru znalazł się jednak w pewnym kłopocie, ponieważ brak śniegu uniemożliwił mu podróż saniami (na ocieplenie klimatyczne biedaczek zupełnie nie jest przygotowany), więc poprosił o pomoc w dotarciu do uczniów i przedszkolaków. Nie można było odmówić... Kadra Ośrodka Kultury w mig przedzierzgnęła się w elfy i wyruszyła w podróż przeczerwoniutkim busem, który akurat znakomicie wpisał się w mikołajkowe trendy. Ekipa z Mikołajem na czele wyruszyła w podróż, by każde dziecko naocznie przekonało się, że święta tuż, tuż i nadeszła ostatnia chwila, aby zgrzecznieć, choćby wcześniej było się z zasadami zachowania nieco na bakier.
Po drodze Święty opowiadał anegdoty ze swojego życia, zdradził również kilka szczegółów – np. ile lat rośnie broda, ile par butów ma Mikołaj, kto dba o jego image. Mikołajowa nawigacja najpierw poprowadziła ekipę do Szkoły Podstawowej Fundacji „Elementarz” w Jankowicach, a potem do uczniów i przedszkolaków Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Andersa w Nowem. Następnie gość odwiedził dzieci w Miejskim Przedszkolu w Krośniewicach oraz w Szkole Podstawowej nr 1 w Krośniewicach i zagościł w klasach Zespołu Szkół w Krośniewicach, by sprawdzić, jak się miewa tutejsza młodzież. Mikołaj odwiedził także Miejski Zakład Usług Komunalnych i Komisariat Policji – mówił, że pracownicy tych dwóch placówek nieraz pomogli mu podczas wizyty w naszej gminie (zakopane sanie czy niewyrozumiali kierowcy). Nie zapomniał także o pracownikach Urzędu Miejskiego i mieszkańcach miasta – przechadzał się ulicami, częstując cukierkami napotkanych przechodniów.
Wizyta Świętego Mikołaja w Krośniewicach trwała kilka godzin – była krótka, ale bardzo intensywna. Ileż to dzieci zostało przytulonych! Ilu dorosłych uradowało się na widok Mikołajowej ferajny, która częstowała cukierkami i rozdawała uśmiechy. Są mikołajki, więc niedługo przyjdą święta, a wraz z nimi czas uspokojenia, rodzinnego ciepła i bożonarodzeniowej radości. Wesołych świąt!

google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here