UK Bookmakers

Stacja Kutno – Przeboje Mistrza Jeremiego

Justyna Szadkowska.

46803915 2130639986975244 2394218287815720960 oCo roku punktem kulminacyjnym Ogólnopolskiego Festiwalu Jeremiego Przybory jest koncert konkursowy. Wówczas widzowie mogą usłyszeć finalistów zakwalifikowanych do występu na żywo na podstawie nadesłanych nagrań. W tym roku nadeszły 43 zgłoszenia, spośród których 11 wykonawców dostąpiło zaszczytu zaprezentowania się w II etapie zmagań. Uczestnicy oceniani przez jurorów skupiali się głównie na interpretacji utworów z tekstami Jeremiego Przybory. Walory wokalne były oczywiście jednym z wykorzystywanych środków, ale nie jedynym kryterium i na tym polega wyjątkowość kutnowskiego konkursu. Wszystkich prezentacji finałowych wysłuchała czterdziestoosobowa grupa krośniewiczan, którzy zasiedli na widowni Kutnowskiego Domu Kultury w sobotę, 24 listopada 2018 r.

Jury tegorocznego festiwalu obradowało w następującym składzie:
1. Elżbieta Zapendowska – pedagog śpiewu,
2. Dariusz Michalski – dziennikarz muzyczny Polskiego Radia,
3. Jarosław Wasik – wokalista, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu,
4. Miłosz Wośko – muzyk i kompozytor,
5. Darek Sikorski – aktor i reżyser, sekretarz jury.

Na kutnowskiej scenie zaprezentowało się 8 wokalistek i 3 wokalistów (w wieku od 18 do 39 lat). Wszyscy uczestnicy wybrane przez siebie utwory wykonali przy akompaniamencie fortepianu. Zwycięzcą tegorocznego festiwalu został Tadeusz Scheibert z Malborka (,,Ale ta bezczelna mina”, ,,Pejzaż bez Ciebie”), II nagrodę otrzymała Aleksandra Kwiatkowska z Bydgoszczy (,,Zmierzch”, ,,Czemu mnie nie prześladujesz”), a trzecią – Paulina Serwatka z Zakroczymia (,,Nie odchodź”, ,,Już kąpiesz się nie dla mnie”). Laureat I miejsca otrzymał również Nagrodę Starosty Kutnowskiego, a Nagrodę Prezydenta Kutna przyznano Katarzynie Olczykowskiej ze Szczecina. Piotr Kosewski z Sopotu i Grzegorz Walczak z Włocławka to artyści, którym przyznano wyróżnienia (protokół jury dostępny na stronie www.stacjakutno.art.pl). Każdy z widzów koncertu mógł mieć wpływ na werdykt najliczniejszego jury, czyli publiczności. Laureatką nagrody w tym roku została Marta Stachyra z Kutna. Scenariusz i reżyseria koncertu to dzieło Krzysztofa Ryzlaka, a wieczór konkursowy poprowadził Krzysztof Łobodziński.

Krośniewiczanie od kilku lat z przyjemnością korzystają z festiwalowej oferty wydarzeń. W tym roku liczna grupa mieszkańców naszego miasta wysłuchała koncertu ,,Zielona Gęś na herbatce u Starszych Panów”. Szczególnie interesujący był recital Katarzyny Żak pt. ,,Bardzo śmieszne piosenki” – znakomicie zaśpiewany i zagrany (bo to wszak aktorka obdarzona nie tylko ogromnym potencjałem komediowym, ale też talentem wokalnym). Z zaciekawieniem oglądało się i słuchało również utworów zaprezentowanych w ramach ,,Muzycznego przybornika Jeremiego” – koncertu na harfę i akordeon (wystąpili aktor i wokalista Karol Wolski oraz Aneta i Konrad Salwińscy, czyli Duo Milonga; krośniewiczanie znają już ten duet z koncertu, którego wysłuchali w ubiegłym roku w łódzkiej ,,Przechowalni” w ramach projektu Halokultura).

Następny festiwal za rok, w listopadzie 2019 r. Miłośnicy pięknych, znakomicie napisanych, czasem lirycznych, czasem zabawnych tekstów Jeremiego Przybory muszą długo czekać na kolejna ucztę, ale warto, bo co roku ujawniają się nowe talenty i nowe pomysły na śpiewanie miniarcydzieł mistrza, a dobre piosenki są ponadczasowe.

google round logo  zdjęcia - Kutnowski Dom Kultury
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here