UK Bookmakers

Zielona Gęś na herbatce u Starszych Panów

Justyna Szadkowska.

46495696 2125568034149106 5823948844190138368 o14. Ogólnopolski Festiwal Jeremiego Przybory to czas obcowania ze wspaniałymi i ponadczasowymi dziełami mistrzów polskiej piosenki. Krośniewiczanie korzystają z oferty programowej Stacji Kutno z ochotą od kilku lat. Zawsze spektakle czy koncerty proponowane w ramach imprezy dają odbiorcom poczucie radości i satysfakcji wywołane możliwością usłyszenia klasyki. Tak było i tym razem za sprawą Poznańskiej Fundacji Fabryka Sztuki, która zaprezentowała program pt. Zielona Gęś na herbatce u Starszych Panów. Koncert odbył się w drugim dniu festiwalu, 20 listopada w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie. Czterdziestoosobowa grupa odbiorców z Krośniewic mogła delektować się humorem najwyższej próby i niepowtarzalnym klimatem utworów.

Na program złożyły się piosenki Starszych Panów, skecze, monologi i wiersze Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego napisane nie tylko dla Zielonej Gęsi, ale głównie z myślą
o teatrzyku. Czteroosobowy skład Fabryki Sztuki (Agnieszka Mazur, Tatiana Pożarska, Andrzej Lejborek, Radosław Elis) wykonał szlagiery kabaretu działającego w latach 50. i 60. XX w., a popularnego do dziś. Soliści, duety i kwartet wystąpili z akompaniamentem fortepianu (przy instrumencie zasiadł Jacek Skowroński). Program poprowadził Andrzej Lejborek.

Dla krośniewiczan wyjazd był ważny ze względów artystycznych, dodajmy – z powodu artystycznych doświadczeń znacznej części grupy. W październiku uczestnicy warsztatów pn. Co nam w duszach gra, czyli odkryjmy swój talent jesienią korzystali z dorobku tych samych twórców, jednak w programie krośniewickich seniorów akcent położono na teksty kabaretowe, a poznańscy artyści swój spektakl w znacznym stopniu oparli na piosenkach. Mimo bogactwa skeczów ,,Zielonej Gęsi” (160) i utworów duetu Przybora – Wasowski (ok. 150) zdarzyło się, że możliwe było porównanie wykonania zawodowców i amatorów, bowiem w obu programach znalazł się skecz ,,Laura i Filon” oraz piosenka ,,Wesołe jest życie staruszka”. Wrażenia omówiono w czasie podróży powrotnej.

google round logo zdjęcia - Kutnowski Dom Kultury
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here