UK Bookmakers

Łódzkie pełne kultury – w stronę folkloru

Administrator.

 DSC0543We wtorek, 9 października odbyły się kolejne warsztaty w ramach projektu Łódzkie pełne kultury – II edycja. Tym razem uczestników gościł oddział dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej w Krośniewicach. W zajęciach pn. Gdzie słyszysz śpiew, tam idź – tam dobre serca mają. Warsztaty w oparciu o technikę E.E. Gordona prowadzonych przez Małgorzatę Kaczmarek wzięła udział 30- osobowa grupa dzieci. Celem warsztatów był rozwój muzyczny na przykładzie polskiej twórczości ludowej. Uczestnicy dowiedzieli się, na jakiej rytmice bazuje polski folklor, mieli okazję zagrać na prostych instrumentach, wziąć udział w muzycznych quizach,  wyklaskać rytm polki czy mazura, zatańczyć walca, krakowiaka i poloneza, a także wykorzystać niezmierzone pokłady energii podczas zbójnickiego.

Grupa warsztatowa coraz bardziej ,,napełnia się” kulturą. Już w sobotę dzieci odwiedzą Filharmonię im. Artura Rubinsteina w Łodzi, gdzie wysłuchają koncertu pt. ,,Śpiewająca lokomotywa”. W programie utwory z tekstami Juliana Tuwima i muzyką Piotra Salabera. Będzie to koncert inaugurujący działalność Dziecięcego Uniwersytetu Artystycznego. Jakie będą wrażenia młodych odbiorców? O tym już niebawem na naszej stronie.

google round logo  zdjęcia
Łódzkie Pełne Kultury 2018 Logo projektu   Łódzkie Pełne Kultury BELKA 2018

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here