UK Bookmakers

Co nam w duszach gra… – odsłona pierwsza: warsztaty kabaretowe

Administrator.

 DSC0452W ramach projektu pn. Co nam w duszach gra, czyli odkryjmy swój talent jesienią, który Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach realizuje wspólnie z Łódzkim Domem Kultury oraz Muzeum im. Jerzego Dunin Borkowskiego i Zespołem Szkół Nr 1 w Krośniewicach odbywają się warsztaty teatralno – kabaretowe dla seniorów. Spotkania całego zespołu mają miejsce we wtorki i czwartki, a ich celem jest praca nad krótkim spektaklem, który sfinalizuje i podsumuje zdobyte umiejętności. W zajęciach uczestniczy 20 osób, a instruktorem jest Małgorzata Przygodzka.

 Pierwszy etap pracy nad spektaklem polegał na doborze tekstów i przygotowaniu scenariusza krótkiego przedstawienia. Następnie przydzielono role, opracowano scenografię i wybrano stylizacje dla aktorów. Obecnie w czasie warsztatów uczestnicy pracują nad dykcją i emisją głosu, bowiem zależy im, aby wygłaszane kwestie dotarły do odbiorców i... bawiły. Starają się też jak najlepiej opracować role pod względem aktorskim, co również jest bardzo ważnym elementem, a kabaret to trudna forma pracy scenicznej. Seniorzy ćwiczą też śpiew – ten element występu trenuje z grupą Janina Arent, która również akompaniuje zespołowi. W przygotowanie scenografii zaangażowali się pracownicy GCKSiR.

Jak wypadnie debiut kabaretu, okaże się 11 października, bowiem występ grupy to element Wieczoru z uśmiechem, który podsumuje aktywność artystyczną krośniewickich seniorów we wszystkich dziedzinach objętych projektem.

google round logo  zdjęcia
logo muzeum Co nam w duszac gra logo przystanek600450 1501796043 logo gcksir przez Logo ZS Nr 1 w KC

Dofinansowano ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here