UK Bookmakers

Seniorzy w poszukiwaniu talentów. Odsłona druga - rzeźba

Administrator.

 DSC0096W dniach 27 i 28 września odbyły się warsztaty artystyczne dla seniorów w ramach projektu pn. „Co nam w duszach gra, czyli odkryjmy swój talent jesienią”. Projekt realizowany jest przez GCKSiR we współpracy z Łódzkim Domem Kultury, Muzeum im. Jerzego Dunin- Borkowskiego i Zespołem Szkół nr 1 w Krośniewicach. Tym razem seniorzy poszukiwali w sobie talentów rzeźbiarskich, a pomagał im w tym Krzysztof Zawacki – twórca z trzydziestoletnim stażem.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wykładu teoretycznego dotyczącego techniki, narzędzi, drewna i bezpieczeństwa. W czasie zajęć powstały rzeźby w szarym mydle i w drewnie. Uczestnicy wykonywali prace na dowolny temat.  Czasem pomysły rodziły się po przemyśleniu, a czasem nagle, gdy wśród materiału autor dostrzegł ,,swój” kawałek kory (… jak wzięłam swoją korę do ręki, od razu widziałam rybę”). Warsztaty były także dobrą okazją do wspomnień – uczestnicy porównywali je do spotkań, w których dawniej uczestniczyli mieszkańcy wsi przy darciu pierza. Nie zabrakło też wspólnych śpiewów (jeden z utworów – „Polskie kwiaty” tak natchnął niektórych twórców, że spod dłut wychodziły właśnie kwiaty).

Rzeźbiarstwo nie jest łatwą sztuką. Trzeba spróbować, żeby się o tym przekonać, ale też warto pamiętać, że nie święci garnki lepią. Uczestnicy warsztatów z pewnością przekonali się o tym, a wykonane przez nich rzeźby będzie można obejrzeć 11 października – wernisaż o godz. 17.30 w Ośrodku Kultury OSPa.

Warsztaty rzeźbiarskie to kolejne zajęcia z cyklu spotkań artystycznych dla seniorów. Wcześniej, w sierpniu odbył się przegląd ,,Muzykowanie u schyłku lata”, w czasie którego seniorzy próbowali swoich sił wokalnych i zdobywali umiejętności organizacyjne. Na scenę wrócą jeszcze raz – koncert podsumowujący projekt (11 października) rozpocznie się od ich występu... kabaretowego. Próby w toku.

 

google round logo   zdjęcia
logo muzeum Co nam w duszac gra logo przystanek600450 1501796043 logo gcksir przez Logo ZS Nr 1 w KC

 Dofinansowano ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here