UK Bookmakers

ŁÓDZKIE PEŁNE KULTURY – KROŚNIEWICE PEŁNE KULTURY!

Justyna Szadkowska.

Łódzkie Pełne Kultury 2018 Logo projektuGminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach informuje, że instytucja została zakwalifikowana do projektu pn. ,,Łódzkie pełne kultury”. Jest to II edycja programu mającego na celu upowszechnianie kultury w regionie, przybliżanie oferty dużych instytucji kultury zlokalizowanych w stolicy naszego województwa oraz wspieranie ośrodków kultury i szkół w prowadzeniu edukacji kulturalnej młodych mieszkańców. Uroczyste podpisanie umów partnerskich odbyło się w sali kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury w dniu 5 września. W spotkaniu inaugurującym projekt uczestniczył marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, dyrektorzy instytucji partnerskich oraz lokalni koordynatorzy projektów. GCKSiR reprezentowały Małgorzata Przygodzka oraz Magdalena Mitlas- Kostrzewa.

W ramach programu 30 dzieci oraz 15 instruktorów i nauczycieli jesienią tego roku (od września do grudnia) będzie uczestniczyło w zajęciach warsztatowych, które odbędą się w Krośniewicach oraz w Łodzi. Tematyka spotkań – oczywiście kulturalna! Poprowadzą je edukatorzy trzech instytucji partnerskich – Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina, Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Centralnego Muzeum Włókiennictwa. Dzieci wezmą udział w warsztatach:
• wokalno- aktorskich (ćwiczenia w śpiewie i sztuce aktorskiej oraz wiedza na temat opery i baletu);
• muzycznych (,,Wiolonczela do słuchania i podglądania”, czyli wszystko o instrumencie smyczkowym, który charakteryzuje się piękną barwą);
• z zakresu muzykowania, improwizacji, rytmiki (,,Gdzie słyszysz śpiew, tam wejdź – tam dobre serca mają” – zajęcia w oparciu o technikę E.E. Gordona);
• dotyczących kolekcjonowania (,,Znaczki, włóczki, mydło i powidło”, czyli m.in. o tym, co ludzie kolekcjonują, po co istnieją muzea, jak tworzyć kolekcję i jak ją promować).

W ramach projektu zaplanowano także wycieczki – do Filharmonii Łódzkiej, w celu wysłuchania koncertu pt. ,,Śpiewająca lokomotywa” (w oparciu o utwory Juliana Tuwima), zwiedzanie Centralnego Muzeum Włókiennictwa oraz – jako wydarzenie finalne, kończące projekt, wspólne dla uczniów i nauczycieli – spektakl ,,Dziadek do orzechów” w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Natomiast nauczyciele i edukatorzy będą uczestniczyli w zajęciach z zakresu emisji i higieny głosu, w warsztatach z ,,dyrygowania” ludźmi, w zajęciach metodycznych dotyczących edukacji kulturalnej.

GCKSiR w Krośniewicach jest jedną z 10 instytucji, które biorą udział w projekcie, większość z nich uczestniczy w nim już po raz drugi. Tym większa radość dla małej instytucji ,,na rubieży” województwa, że znalazła się w gronie partnerów o wiele silniejszych, doświadczonych, działających w dużych miastach. Na pewno udział w zajęciach to szansa na rozwój osobisty i nowe doświadczenie zarówno dla uczniów, jak i dorosłych uczestników. Jest to również szansa na wspaniałą kulturalną przygodę.
Projekt „Łódzkie pełne kultury – II edycja” realizowany jest w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Harmonogram warsztatów i wydarzeń artystycznych w ramach projektu

pn. Łódzkie pełne kultury – II edycja

 

google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here